Kripto Yatırımcısı Barry Silbert: ICO Pazarı Öldü

0

Kripto yatırım fonu olan Dijital Para Birimi Grubunun kurucusu Barry Silbert, Ico pazarının öldüğünü ancak bunun kripto para piyasasının büyümesini engellemeyeceğini söyledi.

Silbert, 2017’de Bitcoin fiyatlarındaki artışı tetikleyen ICO‘lar için çılgınlık demişti. ICO’ların 2017’de Bitcoin fiyatlarındaki artışı tetiklediğini, ancak şu anda ICO pazarının düşüşte olduğunu ve kitlesel satışla sonuçlandığını söyledi.

Silbert 27 Kasım’da CNBC‘ye “ICO pazarı bitmiştir” dedi. “Artık ICO’lara talep yok ve ICO’lara Bitcoin ve Ethereum bağışlayarak sponsor olan gruplar kripto paralarını satmaya başladı”.

Silbert: Teknoloji Sektörü de Kripto Para Piyasası Gibi Çöküşte

Silbert, kripto para piyasasının yaşadığı büyük düşüşün şaşırtıcı olmadığını, teknoloji sektörününde böyle bir düşüşte olduğunu söyledi.

Teknoloji sektörüne yapılan yatırımlar ile kripto para yatırımları arasında iki sektöründe birbiri ardına hareket ettiğini belirtti.

Silbert, teknoloji stoklarının yaşadığı düşüşün kripto piyasasındaki çöküşten kısmen sorumlu olduğunu söyleyen Fundstrat’ın Kurucusu Tom Lee ‘nin değerlendirmesini yineleyerek konuştu. Lee, “Büyüme stoklarının ve teknolojinin, Bitcoin’e zarar vereceğini ” söylemişti.

Silbert, pazarın günlük hareketlerinin altında olağandışı şeylerin meydana geldiğini söyledi. Kurumsal yatırımcılar bu pazara dahil olmaya başladılar ve bu gelişme sektörü dönüştürecek büyük bir gelişmedir dedi.

“Kurumsal yatırımcıların bu yaşananların arkasında hala bu pazarı benimsediğini belirtti.

Madenciler Uzun Vadeli Yatırımcılar

Madencilerin maliyetlerinin artması sorulduğunda, Silbert, Bitcoin madenciliğinin maliyetlerinin kripto para sınıfının değerinin kıyaslanması için doğru bir kriter olmadığını söyledi.

Silbert, kripto para madenciliğinin uzun vadeli bir odağa sahip olduğunu belirtti ve kısa vadeli kazanç peşinde olmadıklarını söyledi.

“Son beş yıldaki yaratılan maden işletmelerine baktığımızda büyük miktarlarda sermaye biriktirdiklerini görüyoruz. Kayıplar yaşandığında bile madenciliğine devam etme yeteneğine sahipler.” dedi.

Kaynak:ccn

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın