Kripto Yatırımcılarının Bu Hamlesi Şaşırttı: “Yıllardır Görülmedi”

Popüler bir kripto analisti, gözlerden kaçan bir Bitcoin metriğinin yıllardır görülmeyen olumlu bir seviyeye yaklaştığını bildirdi.

Kripto para kanalı InvestAnswers’ın anonim sunucusu yeni bir videoda, 442.000 YouTube abonesine, Bitcoin çekme işlemlerinin beş veya altı yıl içinde ilk kez mevduatı (yatırma işlemi) aşmak üzere olduğunu söyledi.

“Son beş altı yıldır bu fenomeni hiç görmedim… İnsanlar borsalardan alabilecekleri her şeyi alıyorlar… Üstelik bu kripto çekme işlemlerinin askıya alınmasına rağmen gerçekleşiyor…

Borsa mevduatlarının ve para çekme işlemlerinin sayısı, spot fiyatlar ile çok yüksek bir korelasyona sahip olma eğilimindedir.”

Bitcoin cüzdan haraketleri

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere,  ünlü sunucu para çekme işlemlerindeki artışın Bitcoin fiyatı için olumlu bir gelişme olduğuna inandığını söyledi. Bitcoin, yazının kaleme alındığı sırada 21.637 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sırada yer alan dijital varlık, bir gün ve hatta bir hafta önceki fiyatıyla aşağı yukarı aynı seviyede işlem görüyor, ancak geçen Kasım ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 dolardan %70’ten fazla geride.

Yatırımcılar geri çekilip coin’lerini çevrim dışı olarak kripto cüzdanlarına taşıdıkça, riskten uzak piyasa havası kripto para borsalarına yayılıyor.

Bunların yanında analitik firması Glassnode, müşteri mevduatlarının sayısının para çekme işlemlerinden daha fazla olma eğiliminde olduğunu belirtti. Çünkü borsalar, tek tek işlenen mevduatlara kıyasla, tek bir işlemde birden fazla çekme işlemi gerçekleştirir.

InvestAnswers sunucusuna göre, çekme işlemlerindeki artış, piyasanın tedbirli olduğunu ve borsa dışında kendi cüzdanında saklamaya daha fazla odaklanıldığını gösteriyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.