Kripto Yatırımcıları Dogecoin Hakkında Ne Düşünüyor? Elon Musk Yatırımcıları Uyarıyor!

0

Son üç ayda Dogecoin, yıllarca süren “şaka” etiketinden sıyrıldı ve 0.004 dolardan 0.6953 dolar seviyelerine kadar yükseldi ve yazım sırasında 0.6109 dolardan işlem görüyor. Elon Musk’ın Twitter’da gösterdiği destekten sonra varlık inanılmaz bir ticaret hacmine tanık oldu. Görünüşe göre çok sayıda Amerikalı yatırımcı Musk’ı DOGE çılgınlığında takip ediyor.

Paraya olan son perakende ilgiyi gerçek dünya verileriyle desteklemek ve Dogecoin’e olan genel algıyı anlamak için Gamblers Pick, bir anket düzenledi. Araştırmacılar, ABD’deki kripto endüstrisine aşina olan 1000 kişilik bir gruptan faydalandılar. Anket, yüzde 3 hata payıyla yüzde 95’lik bir güven aralığına sahipti. Ankete katılanların yüzde 10.7’si Baby Boomer, yüzde 2.6’sı X Kuşağı, yüzde 60.8’i Y kuşağı ve yüzde 5.9’u Z Kuşağındandı.

“Dogecoin’i Elon Musk Aracılığıyla Biliyoruz”

Ankete göre:

  • Katılımcıların 4’te 1’i Dogecoin’in yeni Bitcoin olduğuna inanıyor.
  • Katılımcıların yüzde 23’ü Dogecoin’in 2021’in sonunda 1 dolara ulaşacağına şiddetle inanıyor.
  • Katılımcıların varlığa yatırım yaptıkları ortaya çıkan ortalama para miktarı ise 227 dolar.
  • Katılımcıların yüzde 53.6’sı dijital varlığın barındırdığı bu yüksek beklentiyle, bir gecede zengin olmak için Dogecoin’e yatırım yaptı. İlginç bir şekilde, ankete katılanların yüzde 46.4’ü varlığa sadece eğlence için yatırım yaptı.

Anket, Dogecoin’e karşı olan merağın çoğunun coin’in bazı popüler perakende pazarlarında bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmesine dayandığını ortaya koydu. Katılımcıların yüzde 52.9’u Amazon’un Dogecoin’i ödeme olarak kabul etmesini istiyor ve yüzde 29.1’i Walmart’ın aynı duyuruyu yapmasını istiyor. Katılımcıların yüzde 41.1’i ise perakendecilerin fiyatındaki dalgalanmalar nedeniyle Dogecoin’i bir ödeme yöntemi haline getirmesini istemedikleri şeklinde farklı bir görüşe sahipti.

Araştırma ayrıca katılımcılar tarafından yatırım yapılan kripto para birimlerini de inceledi. Toplamın yüzde 69.5’i Bitcoin’e, yüzde 39.6’sı Ethereum’a ve yüzde 29.6’sının ise Dogecoin’e yatırım yaptığı ortaya çıktı.

Anket, yanıt verenlerin yüzde 18’inin Elon Musk bir tweet’te kriptodan bahsedene kadar Dogecoin hakkında bir şey bilmediğini ortaya koydu. Ayrıca katılımcıların yüzde 33.7’si sosyal medya aracılığıyla, yüzde 21.7’si ise aile ve arkadaşlarıyla sohbet ederek coin’den haberdar oldu.

Elon Musk, Takipçilerini Kripto Yatırımınlarında Dikkatli Olmaya Çağırıyor!

Dogecoin’in fiyatını tweet’leriyle etkileyebilen teknoloji milyarderi Elon Musk, Saturday Night Live’da coin’le ilgili bir skeç yayınlamasından bir gün önce Twitter takipçilerini kriptoya aşırı yatırım yapmaya karşı uyardı.

Musk, “Kripto para birimi umut verici, ancak lütfen dikkatli bir şekilde yatırım yapın!” şeklinde bir tweet attı ve bu tweet’e ekli bir video vardı.

Videoda Musk, hevesli muhabirlere ve hayranlara verdiği demeçte, “İnsanlar tüm birikimlerini kripto para birimine yatırmamalı. Bu akıllıca değil.”

Musk daha sonra kriptoyu desteklediğini de ifade etti: “Kripto’nun dünyanın gelecekteki para birimi olma ihtimali yüksek.”

Musk ayrıca, Dogecoin’in başarısının “halkın iradesine” bağlı olduğunu da söyledi.

Video için tıklayın!

En büyük DOGE balinası Robinhood mu?

Dogecoin’e olan kamu ilgisinin yanı sıra, fiyatın; daha önce yaklaşık 36.8 milyar DOGE’a sahip olan ve şu anda yaklaşık 21 milyar dolar değerinde olan bir cüzdan adresinden etkilendiği de söylenmişti. Robinhood’un o cüzdanın sahibi olduğu spekülasyonları vardı. Cüzdan Haziran 2018’de oluşturuldu ve Robinhood Temmuz 2018’de Dogecoin ticareti sunmaya başladı ve bu da insanların onları balina aktivitesine bağlamasına neden oldu.

Yakın tarihli bir raporda Robinhood, cüzdan adresinin sahipliği hakkındaki spekülasyonları reddetti. Robinhood CEO’su Vlad Tenev, “Tescilli olarak sakladığımız coin’lerin hiçbirinde veya buna benzer herhangi bir şeyde önemli bir pozisyonumuz yok” dedi.

İlgili Haber  Analist, En Güçlü DOGE Balinası Hakkındaki Sansasyonel Teoriyi Açıkladı

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın