Kripto Yatırım Şirketi İflas Başvurusunda Bulundu!

Bloomberg‘in haberine göre, Three Arrows Capital (3AC) isimli kripto yatırım şirketi Cuma günü “Bölüm 15’e dayanarak” İflas başvurusunda bulundu.

Blokzincir analiz platformu Nansen’e göre söz konusu iflas haberi beklenmedik olmasa da söz konusu şirket Mart ayında kadar 10 milyar dolarlık fon yönetiyordu ve yaşadığı bu son ise oldukça kötü.

“Bölüm 15 iflas”, uluslararası ve ABD mahkeme sistemleri arasında işbirliğini mümkün kılan ve genellikle borçlunun varlıklarını korumak amacıyla dosyalanan bir yasa.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, dosyalama, Voyager Digital’in Three Arrows Capital‘e toplam 646 milyon dolarlık ödenmemiş kredileri gerekçe göstererek alım satım ve para çekme işlemlerini askıya almasından saatler sonra ortaya çıktı. Voyager, Pazartesi günü Three Arrows’a bir temerrüt bildirimi yayınladı.

Çarşamba günü, İngiliz Virgin Adaları’ndaki bir mahkeme, borcunu ödeyememe nedeniyle fonun tasfiyesine karar vermişti. Singapur Para Otoritesi Perşembe günü Three Arrows Capital’i kendisine “yanlış bilgi” sağladığı ve “yanıltıcı” olduğu için kınayan bir mesaj da paylaşmıştı.

İflastan önce, Three Arrows Capital kripto varlıklar ile ilgili girişimlere yaptığı birçok yatırımla ön plana çıkıyordu. Şirket, 2012 yılında Su Zhu ve Kyle Davies tarafından kurulmuş ve kripto dünyasının en büyük proje ve şirketlerinin çoğunda yer almıştı. Bu projelerden bazıları; Bitcoin, Ethereum, Solana, Axie Infinity ve BlockFi.

Do Kwon’un algoritmik stabilcoin’i UST, Mayıs ayında istikrarsızlaşıp değer kaybetmesiyle birlikte 3AC de yaklaşık 200 milyon dolar kaybetmişti. BitMEX, FTX ve Deribit o zamandan beri 3AC’nin pozisyonlarını tasfiye etti ve sonrasında kaçınılmaz son geldi.

Three Arrows’un çöküşüyle birlikte gözler, kendi iflas başvurusuna hazırlandığı söylenen benzer şekilde sorunlu Celsius‘a dönüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Decrypt


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.