Kripto Yatırım Şirketi İflas Başvurusunda Bulundu!

0
Kripto Yatırım Şirketi İflas Başvurusunda Bulundu!

Bloomberg‘in haberine göre, Three Arrows Capital (3AC) isimli kripto yatırım şirketi Cuma günü “Bölüm 15’e dayanarak” İflas başvurusunda bulundu.

Blokzincir analiz platformu Nansen’e göre söz konusu iflas haberi beklenmedik olmasa da söz konusu şirket Mart ayında kadar 10 milyar dolarlık fon yönetiyordu ve yaşadığı bu son ise oldukça kötü.

“Bölüm 15 iflas”, uluslararası ve ABD mahkeme sistemleri arasında işbirliğini mümkün kılan ve genellikle borçlunun varlıklarını korumak amacıyla dosyalanan bir yasa.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, dosyalama, Voyager Digital’in Three Arrows Capital‘e toplam 646 milyon dolarlık ödenmemiş kredileri gerekçe göstererek alım satım ve para çekme işlemlerini askıya almasından saatler sonra ortaya çıktı. Voyager, Pazartesi günü Three Arrows’a bir temerrüt bildirimi yayınladı.

Çarşamba günü, İngiliz Virgin Adaları’ndaki bir mahkeme, borcunu ödeyememe nedeniyle fonun tasfiyesine karar vermişti. Singapur Para Otoritesi Perşembe günü Three Arrows Capital’i kendisine “yanlış bilgi” sağladığı ve “yanıltıcı” olduğu için kınayan bir mesaj da paylaşmıştı.

İflastan önce, Three Arrows Capital kripto varlıklar ile ilgili girişimlere yaptığı birçok yatırımla ön plana çıkıyordu. Şirket, 2012 yılında Su Zhu ve Kyle Davies tarafından kurulmuş ve kripto dünyasının en büyük proje ve şirketlerinin çoğunda yer almıştı. Bu projelerden bazıları; Bitcoin, Ethereum, Solana, Axie Infinity ve BlockFi.

Do Kwon’un algoritmik stabilcoin’i UST, Mayıs ayında istikrarsızlaşıp değer kaybetmesiyle birlikte 3AC de yaklaşık 200 milyon dolar kaybetmişti. BitMEX, FTX ve Deribit o zamandan beri 3AC’nin pozisyonlarını tasfiye etti ve sonrasında kaçınılmaz son geldi.

Three Arrows’un çöküşüyle birlikte gözler, kendi iflas başvurusuna hazırlandığı söylenen benzer şekilde sorunlu Celsius‘a dönüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın