Kripto Yatırım Firması Bitcoin için Tarih Verdi: Yükseliş Katalizörü Yolda!

Önde gelen kripto yatırım firması Galaxy Digital, Bitcoin özelindeki birikimin artmasıyla birlikte bir yükseliş ihtimalinin de güçlendiği görüşünde. Şirket yayınladığı yeni bir blog yazısında yükseliş beklentisine ek olarak bir düşüş ihtimali üzerinde de duruyor.

Gelecekte biri yükseliş, diğeri potansiyel olarak düşüş olmak üzere iki ana arz olayı beliriyor.

Galaxy Digital şirketine göre, yükseliş katalizörü Bitcoin’in Nisan 2024’te gerçekleşmesi planlanan dördüncü yarılanma etkinliği olacak. Yarılanma etkinliği her dört yılda bir gerçekleşir ve piyasaya giren yeni BTC miktarını azaltmaktadır. Arzın daralması tarihsel olarak fiyatın da yukarı yönlü hareketiyle uyumludur.

Bitcoin Halving (yarılanma) gelecek yıl Nisan ayında gerçekleşecek gibi görünüyor. Bu da günlük 450 BTC çıkartılacağı yani enflasyon oranının %1’in altına düşeceği anlamına geliyor. Önceki üç yarılanma (2012, 2016, 2020) fiyattaki yükseliş katalizörü olarak görev görmüş gibi görünüyor.

2024’te gerçekleşecek Bitcoin halving etkinliğine odaklanmaya devam etmelisiniz. Bunun en basit nedeni enflasyon oranının %1’in altına gerileyecek olması. Bu da altın ve gümüş gibi varlıklardan dahi daha düşük olacağı anlamına geliyor.

Bitcoin fiyat tahmini

Galaxy Digital Bitcoin Fiyatı için Oldukça Umutlu

Galaxy Digital ayrıca Bitcoin birikimini artıran bir başka yükseliş eğilimine de dikkat çekiyor.

On-chain veriler BTC’de süregelen birikime işaret etmeye devam ediyor. Sıfır bakiyeye sahip olmayan adreslerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. 45 milyondan fazla adres şu an BTC tutuyor. Birçok adres ise yalnızca alım yaptı ve asla satış yapmadı.

BTC teknik analiz

Potansiyel düşüş piyasası tetikleyicisi, iflas eden ve feshedilen kripto para borsası Mt. Gox’tan büyük miktarda Bitcoin arzının alacaklılara aktarılırken piyasayı doldurması olasılığıdır. Ancak Galaxy Digital bunun pek olası olmadığı görüşünde.

 

Kaynak : Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.