Ana Sayfa Koinler Kripto VC Devi Yatırım Şefi Piyasaya Rağmen Bu Altcoin’lerde Yükselişte!

Kripto VC Devi Yatırım Şefi Piyasaya Rağmen Bu Altcoin’lerde Yükselişte!

0
Kripto VC Devi Yatırım Şefi Piyasaya Rağmen Bu Altcoin'lerde Yükselişte!

Crypto Valley Venture Capital’den bir kripto yatırım şefi, büyüme potansiyeli gösteren bir dizi Ethereum (ETH) rakibini yakından takip ettiği açıkladı.

Yeni bir Business Insider raporuna göre, blok zinciri odaklı risk sermayesi şirketinin kurucusu ve baş yatırım sorumlusu Olaf Hannemann, Bitcoin’e (BTC) ek olarak, Ethereum tarafından yönetilen akıllı sözleşme platformları alanında da bir dizi ilginç proje olduğunu söylüyor.

“Sahip olduğumuz temel bakış açısı, insanların gerçekten projeler geliştirdiği protokolleri desteklemektir. Genel olarak, Ethereum’un iyi bir yatırım olduğunu düşünüyoruz. Hala birçok proje için tercih ediliyor ve hala olumlu bir ivme olduğuna inanıyorum.”

Girişim kapitalisti, Ethereum’a ek olarak, ETH’nin birkaç rakibini de beğendiğini söylüyor.

“Ethereum’da çok fazla sermaye var, ancak Tezos ve Cardano da aynı durum mevcut. Solana ve Polkadot’u da oldukça beğeniyoruz… Avalanche da göz önünde bulundurulması gereken başka bir platfom ve yakın zamanda NEAR protokolünü araştırmaya başladık.”

Bahsedilen projelere biraz daha yakından bakmak gerekirse; Tezos (XTZ), geliştiricilerin ürünler ve hizmetler için akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasını sağlayan bir platformken, Cardano (ADA) ise ölçeklenebilir bir merkezi olmayan blok zinciri platformudur.

Diğerlerinden bahsetmek gerekirse, Solana (SOL)Avalanche (AVAX) gibi bir katman-1 akıllı sözleşme platformuyken Polkadot (DOT) ise bir cross-chain birlikte çalışabilirlik protokolüdür. Son olarak Near Protocol (NEAR), ölçeklenebilirlik ve istikrara odaklanmak için tasarlanmış geliştirici odaklı bir blok zinciridir.

Kripto para birimlerinin daha uzak geleceğini de değerlendiren Hannemann, piyasalara daha fazla ana akım para girmesini öngörüyor, ancak bu durumun bile on yıl önce, kriptonun başlangıcından bu yana dijital varlık alanının ayırt edici özelliği olan volatiliteyi tamamen ortadan kaldırmayacağını belirtiyor.

“Giderek daha fazla yerleşik sermaye geliyor. Geleneksel yerleşik piyasalardan farklı piyasa dinamikleri var. Son derece yüksek kaldıraçlı pozisyonlarda işlem yapabilmeniz de hem bir risk hem de olağanüstü bir fırsat. Bu da kısa vadede çok volatil bir piyasayı beraberinde getirecek.”

Kripto alanı olgunluğa ulaştıktan sonra nihai kazananlar ve kaybedenler söz konusu olduğunda ise risk sermayesi yatırımcısı şöyle diyor:

“Yatırım tezimiz temelde şu, biz blok zinciri teknolojisinin; makine öğrenimi, internet of things (nesnelerin interneti), kişiselleştirilmiş sağlık hizmeti vb. gibi şu anda meydana gelen birçok mega trend teknolojisi için bir katalizör olduğuna inanmamız.

Bana göre uzun vadede, final aşamasında, kazananın bir veya iki protokol mü, yoksa farklı endüstriler için tasarlanan birçok farklı blok zinciri projesi mi olacağı konusu hala belirsizliğini koruyor.

Bir blok zincirinin diğerinden üstün olduğuna gerçekten inanan evangelistler oluyor, ama ne var biliyor musunuz? Daha iyi bir protokole sahip olabilirim, ancak start-up’ları bunun üzerine proje geliştirmeye ikna edemezsem, uzun vadede kaybederim.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın