Kripto Uzmanlarına Göre Metaverse’den Para Kazanmanın 5 Yolu!

0

Popüler kripto kanalı BitBoy Crypto’dan kripto stratejistleri, metaverse’den (dijital bir evrende oyuncuların bilgisayarları veya hatta bir kulaklık aracılığıyla erişebilecekleri canlı bir ortam oluşturmak için videonun yanı sıra artırılmış ve sanal gerçekliklerin bir kombinasyonunu kullanan alternatif bir gerçekliğin çevrimiçi 3D versiyonu) para kazanmak için trilyon dolarlık teknikleri aboneleriyle paylaştı.

Arazi Satın Almak

Trader’lara göre, metaverse’de arazi satın almak, kullanıcıların tüm bu yolculukta atacakları en önemli ve muhtemelen finansal olarak en ödüllendirici adımlardan biri olacak.

“Fiyatlar hızla yükseliyor, bu yüzden buradaki fırsatları kaçırmak istemezsiniz.”

Örneğin, Sandbox’un yerel varlığı SAND sadece Kasım ayında 260’tan fazla arttı ve tırmanmaya devam ediyor, bu da doğrudan sanal arazinin maliyetini etkiliyor. Kripto stratejistleri ayrıca, bir metaverse inşa etmek için çalışan birkaç şirketin olduğunu da takipçileriyle paylaşıyor.

Toprakları Geliştirmek

Trader kullanıcıların sadece arazi satın almak, inşa etmek ve bunu uzaktan izlemekle kalmamalarını; aynı zamanda araziyi kiralayabileceklerini, arazilerini geliştirebileceklerini veya arazilerini bir iş kurmak isteyen platformlara ve diğer kişilere reklam vermek için de satın alabileceklerini söylüyor.

“Sanal dünyalar, gerçek dünyadaki herhangi bir etkinliği taklit edebilir. Ve kullanıcıların birbirleriyle etkileşim kurma olanakları neredeyse sınırsızdır. Artık buna şirketler, markaları ve ürünleriyle etkileşim de dahil. Oyun içi reklamcılık zaten milyarlarca dolarlık bir endüstri.”

Metaverse Odaklı Şirketlerin Hisse Senetlerine Yatırım Yapmak

Trader’a göre metaverse ile kâr elde etmenin bir başka yolu da yerel tokenler geliştiren ve bunlara sahip olan şirketlere direkt yatırım yapmak. Örneğin, Sandbox’un SAND’ı, Axie Infinity’nin AXS’ı ve Decentraland’ın MANA’sı var.

Ayrıca, stratejist sadece token inşa eden şirketlere değil, aynı zamanda bir bütün olarak sektörün tamamına da yatırım yapabileceğini söylüyor.

“Geleneksel yatırım yolunu tercih edenler için metaverse odaklı şirketlerin hisse senetleri harika bir seçenek. Microsoft, Nvidia, Amazon, Disney, Unity gibi teknoloji, oyun, e-ticaret ve sosyal medya devleri ve Facebook’tan yakın zamanda yeniden markalaşan Meta, kendi metaverse’lerini geliştirmeye olan ilgilerini ortaya koydu. Ve bu şirketlerin tamamı borsalarda halka açık olarak işlem görüyor.”

NFT’lere Yatırım Yapmak

Eşsiz dijital verileri onları kıt ve değerli kıldığı ve değerleri zaman içinde sürekli artacağı için NFT’lere yatırım yapmak metaverse’den para kazanmak için başka bir seçenek.

“NFT teknolojisi sanat dünyasında çekiş kazanıyor. Ancak bu sadece ufak bir adım. İlerleyen zamanda bunların biletleme, mülk tapuları ve hatta muhtemelen finansal güvenlik mülkiyeti için kullanılması sadece an meselesi.”

Play2Earn (Oyna-Kazan) Oyunları

Trader’ların listesinde son sırada kullanıcıların bir oyun oynadıkları ve bunu yaparken oyunda ödüller ve hatta para kazanabilecekleri bir model olan Play2Earn (Oyna-kazan) yer alıyor.

“Buradaki ilke basittir. Oyuncular, oyun içi varlıklarının mülkiyetine, kontrolüne ve bunları gerçek dünya parasıyla takas etme veya değiştirme konusunda tam yetkiye sahiptir.”

Stratejistler, metaverse’in oyna kazan sektörünün birinin hayatını nasıl değiştirebileceğinin mükemmel bir örneği olarak Axie Infinity oyun ekonomisini gösteriyorlar.

“Şimdi, pandemi sırasında, on binlerce oyuncu oyuna girdi. Bu oyuncular Axies olarak da bilinen dijital evcil hayvanlarını büyüttüler ve daha sonra çevrim içi ticarette bunları satarak günlük hayattaki işlerinden daha fazla para kazandılar.”

*Yatırım tavsiyesi değildir!

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın