Kripto Uzmanı Tarih Verdi: En Kötü Senaryo Hala Mümkün!

Kripto analisti Benjamin Cowen, piyasalar değer kaybetmeye devam ederken “en kötü durum” senaryosu paylaştı.

YouTube kanalında video paylaşan Cowen, kripto para piyasasının dot-com çöküşüne benzer bir düzeltme karşı karşıya olabileceğine inanıyor.

Dot-com dönemindeki teknoloji hisselerinin çöküşü ile bugün gördüğümüz kripto çöküşü arasında pek çok benzerlik var.

Cowen, dot-com döneminde Nasdaq’ın performansına inceleyerek bugünün kripto piyasalarıyla paralellikler kuruyor. Bitcoin ve diğer kriptoların toplam piyasa değerinin nereye doğru gidebileceğini göstermek için dot-com dönemindeki piyasa yükseliş ve düşüş yüzdelerini kullanıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere analiste göre, tüm kripto varlıklarının toplam piyasa değeri, 2022’de Nasdaq’ın dibe vurmadan önce yaklaşık %30 oranında düştüğüne benzer bir kapitülasyon aşaması kaydedebileceğinin altını çizdi.

Analiste göre önceki düşük seviyenin %30 altına gerilememiz halinde toplam piyasa değeri 500 milyar civarında olacaktır. Bu da çok sert bir düzeltme olacağı anlamına geliyor. Ancak daha kötü durum senaryosunda 400 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşmak da mümkün. Haber hazırlanırken toplam değer 960 milyar dolar civarında yer alıyordu.

Analist bu türden bir düşüş olması halinde ise sürecin iki-üç yıl arasında bir zaman dilimine yayılabileceğinin altını çizdi. Ancak tüm bu kötü senaryoya rağmen dip fiyatların çoktan gelmiş olabileceği tahminini de koruduğunu belirtti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.