Kripto Uzmanı Bitcoin için Seviyeyi Verdi: Yükseliş için…

Kripto para piyasası 2022 yılı boyunca sert bir düşüş yaşarken, beklentiler 2023’te artık bir yükselişe başlaması yönünde. Küresel piyasa değeri 800 milyar doların altına dahi gerilerken, birçok isim yükseliş tahminlerinde ısrarcı. Bitcoin ise bu volatilite sırasında 17.000 doların altında konsolide olmaya devam ediyor.

Popüler analist Michael van de Poppe ise Bitcoin fiyatı için zorlu bir haftaya girildiğini düşünüyor. Analist, yılın ilk hafta sonuna doğru yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini düşünüyor.

Bitcoin fiyat tahmini

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Michael van de Poppe, Bitcoin fiyatının bir geri çekilme kaydedeceği konusunda ısrarcı. Çekilmenin oranı belli olmasa da 16.879 doların altına dahi devam edebilir. Analist bu çekilmeyi takiben kısa bir konsolidasyon ve ardından 16.990 doların üzerine bir hamle beklediğini açıkladı.

Analist, fiyatın 17.000 doların üzerine çıkıp çıkmayacağı konusunda belirsiz bir görüşe sahip. Ancak kısa süreli bir rahatlama rallisi konusunda emin olduğunun altını çizerek, yükselişin yakında başlayabileceği konusunda umutlu konuştu.

İşsizlik beklenenden daha düşük çıktığı için bugün olumlu bir rakam gösterdi.  Ancak PMI, 2008’den ve COVID-19 salgınından bu yana ilk kez 50’nin altına geriledi. İşsizlik önümüzdeki aylarda yükselecek, TÜFE düşükse getiriler de azalacak. Bir rahatlama rallisinin yakın olduğunu düşünüyorum.

Analist Bitcoin ve Litecoin için Umutlu

Litecoin fiyatı için de yorum yapan analist, uzun vadeli yatırım için zaman olduğuna inanıyor.

Litecoin fiyat tahmini

Analist, önemli bir düşüş hareketiyle karşı karşıya olan fiyatın acil destek seviyelerini düşürebileceğine ve 71 dolara ulaşabileceğine inanıyor. Bu, toparlanabileceği ve yakında kayda değer bir yükselişle başlayabileceği zaman olabilir.

Van de Poppe,  Ethereum’da oldukça düşüş eğiliminde, çünkü 1220 dolarlık önemli destek etrafında daha düşük bir hedef belirlemiş durumda. Bununla birlikte, ETH fiyatı hala yükseliş aralıklarında kalmaya devam ediyor, ancak beklenen toparlanma gelmeyebilir.

Kaynak : CoinPedia


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.