Kripto Topluluğu Bu 10 Coin’i Dilinden Düşürmüyor!

Kripto para piyasası hareketli bir haftayı geride bırakırken, altcoin dünyasındaki büyük yükselişler en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Nitekim piyasalar haftayı genel olarak pozitif bir tarafta kapatarak yatırımcıların umutlarını yeşertti. Sosyal medyada yer alan kripto toplulukları ise 2022 yılı boyunca bu 10 kripto varlığı konuştu.

ICO Analytics Kripto İstatistiklerini Açıkladı

Blockchain ve kripto para analitik firması ICO Analytics, Aralık 2022’nin en çok tartışılan ilk 10 kriptosuna ilişkin verileri yayınladı.

Verilere göre Ethereum, topluluk tarafından sosyal medyada %16,5 oranında bahsedilerek dünyada en çok tartışılan kripto para birimi oldu. Solana %12,3 ile ikinci sırada yer alıyor ve bunun nedeni muhtemelen geçen ayki dramatik fiyat düşüşüydü.

Bitcoin %6,5’lik oranıyla üçüncü sırada yer alıyor ve sosyal medyadaki hakimiyeti önemli bir düşüş kaydetti. BTC’nin 2022’de fiyatının neredeyse hiç yükselmemesi yatırımcıların diğer kriptolara yönelmesine neden oldu.

Önde gelen meme coin’ler Shiba Inu ve Dogecoin sırasıyla %3 ve %2,8 bahsetme ile 8. ve 9. sırada yer aldı. İki meme coin’inin yaklaşık altı ay boyunca ilk 5 listesinde yer aldığı düşünüldüğünde görece sert bir düşüş olarak yorumlanabilir. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere hem Shiba Inu hem de Dogecoin fiyat beklentilerini karşılayamadı ve sosyal medya hakimiyetleri azaldı.

Kripto ilgisi Dogecoin

2021’de Dogecoin ve Shiba Inu sosyal medyanın ezici varlıkları olmuştu ancak 2022’de işler tersine döndü. Eğer meme coinler 2023’te beklentileri karşılayamazsa, kolektif hype’ları sönebilir ve diğer tokenların ilgi odağı olmasının önü açılabilir.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.