Kripto Topluluğu Bitcoin için Bu Tarihte Yükseliş Bekliyor!

>Yukarı yönlü kırılma için önemli göstergeler veren Bitcoin, beklenmedik bir şekilde yeniden “ayı görünümüne” girdi ve 20.000 dolarlık seviyenin üzerinde kalmak için mücadele etmeye başladı. Aşağı yönlü baskı yeniden oluşmadan önce fiyat 25.000 dolar seviyelerinde iyimser bir görünüm sunuyordu.

CoinMarketCap topluluğu ise yaşanan düşüşü unutmaya çalışırcasına bir sonraki ralli ve olası fiyat hedefi için tahminlerini paylaşmaya başladı. Web sitesinde yer alan tahmin verileri ise şu an 29.346 dolar ortalama fiyat tahminine sahipken, bu hedef Eylül 2022 sonunda ulaşılacak tahmini yer alıyor. Oylamaya şimdiye kadar 20.683 üye katıldı.

Bitcoin

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, topluluğun yaptığı tahminin “yükselişte” olması ise aslında şaşırtıcı. Bitcoin 2022 yılının genelinde iyi bir performans gösterememiş ve yaşadığı son düşüşlerle ayı piyasasını uzatmaya devam etmişti. Bununla birlikte 25.000 dolarlık seviyenin bir türlü kırılamamasına makroekonomik faktörler de eklenince düşüş kaçınılmaz odu.

Bitcoin 21.000 Doların Üzerinde Kalmakta Zorlanıyor

Haber hazırlanırken Bitcoin fiyatı 21.300 dolar seviyelerinde yer alıyor olsa da son yedi günde ortalama %10 değer kaybetti. Yaşanan düşüşler ise fiyatın 21.000 doların altına düşmesini sık sık tetikledi.

Yaşanan yüksek oynaklık Michael van de Poppe tarafından farklı yorumlandı. Tecrübeli isme göre Euro bölgesinde yaşanan hareketliliğe karşı Bitcoin oldukça sabit değere sahip. BTC, Euro bölgesinden biraz daha güç alabilirse çok daha güçlü hale gelebileceğini de sözlerine ekleyen van de Poppe, farklı bir yorum paylaştı.

Düzeltmeler Devam Edecek mi?

Kripto analisti Rekt Capital ise Bitcoin fiyatının daha fazla düzeltme hareketi gösterebileceğini düşünenlerden. Rekt Capital’in bu düşüncesinin arkasındaki en büyük etmen ise fiyatın 200 haftalık hareketli ortalamanın altına düşmesi oldu.

“Tarihsel olarak, $BTC 200-MA’nın altında %-14 ila %28 düşüş eğilimi gösteriyor. Aslında, BTC zaten Haziran ortasında 200 haftalık MA’nın altına -%21 düştü ve bu tarihsel rakamlarla çok uyumluydu” dedi.

Bitcoin fiyatındaki son düzeltmenin ardından, piyasayı 1 trilyon dolarlık sermayeyi korumak için mücadele etmeye zorladı; sonuç olarak, artık odak noktası kış piyasasının ne zaman sona ereceğine döndü.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finbold


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.