Haziran 4, 2022

Kripto Stratejisti Bu Altcoin’in Yatırımcılarını Uyardı: Risk Altında!

Popüler bir kripto analisti, Ethereum için uyarıda bulundu ve lider altcoin fiyatının kritik bir seviyeyi kaybettiği takdirde düşüş yaşayacağını belirtti.

Altcoin Sherpa olarak bilinen takma adlı analist, önde gelen akıllı sözleşme platformunun 1.750 ila 1.757 dolar aralığını koruması gerektiğini söyledi:

“Bu seviyenin altında, muhtemelen 1.500 dolar veya daha aşağısında bir seviyeye %20’lik bir düşüş yaşarız.”

Analist, daha sonra ETH’nin mevcut fiyat hareketini Mayıs 2021’deki piyasa yapısıyla karşılaştırarak tarihsel verilere dikkat çekti.

“Belki de durumu kurtaran tek şey, korkunç görünmeden önce her zaman çok korkunç görünmesidir. Fiyat fraktaldır ve aynı kalıplar tüm zaman dilimlerinde görünür. 

Açıkçası çok daha farklı makro koşullar olsa da Mayıs 2021’de olan buydu, günlük [grafikte] benzer fiyat hareketi.”

Trader’ın grafiği, Ethereum’un dibe vurmadan ve toplanmadan önce aşırı düşüş eğiliminde olduğuna ikna eden üç farklı aşamadan geçebileceğini gösteriyor.

Altcoin Sherpa, ETH analizini toparlanacağından %100 emin olmadığını ve bu nedenle belirtilen ani düşüş seviyesinin korunmasının önemli olduğunu söyleyerek sonlandırıyor.

“Geçen yazla şimdiki zamanı gerçekten karşılaştıramazsınız ama daha düşük zaman dilimlerindeki fraktallarla bazı karşılaştırmalar yapabilirsiniz. Bunun artacağını falan söylemiyorum, sadece işlerin daha iyiye gitmeden önce çok kötü göründüğüne dair bir gözlem. Bu bence hala korunması gereken bir seviye olmaya devam ediyor.” 

Bunların yanında Altcoin Sherpa, BTC’nin hafta ortası 30.000 doların üzerine çıkmasını beklerken, 28.400 dolar civarında long pozisyonlar açmayı tercih edeceğini söyleyerek önde gelen dijital varlık Bitcoin (BTC) hakkındaki düşüncelerini paylaştı:

“Biraz daha aşağı seviyeler muhtemelen long pozisyon açmak daha iyi bir yer ama bu alanın tamamı dalgalı ve seviyeler benim için çok net değil. Önce 28.400 doları beklemeyi tercih ederim.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.