Kripto Piyasasının Kaybı El Salvador’un Kazancına Döndü! Yeni Bitcoin Alımı Geldi

0

Kripto piyasalarında yaşanan kargaşayla birlikte, önde gelen kripto para birimleri büyük oranlarda değer kaybetti. Bitcoin (BTC) 2 ayın en düşük seviyesi olan 42.848 dolar’a düştü ve piyasa değeri 1 trilyon dolar’ın altına geriledi, Ethereum (ETH) da 4.000 dolar’ın altına düştü.

Bugün kripto piyasasındaki kan banyosu, trader’lar için tahribata yol açmış olabilir, ancak El Salvador için başka bir dipten satın alma fırsatına dönüştü. Başkan Nayib Bukele, son piyasa çöküşü sırasında küçük Orta Amerika ülkesinin ortalama 48.670 dolar fiyatla 150 BTC daha satın aldığını duyurdu.

El Salvador, Eylül ayında BTC’yi yasal bir para birimi haline getiren ilk ülke olduğundan beri dipten Bitcoin satın almayı bir gelenek haline getirdi. Ülke, Eylül ayından bu yana bir dizi BTC alımı gerçekleştirdi ve Başkan Bukele çoğu durumda piyasanın dipte olduğunu belirtti. Bununla birlikte, BTC fiyatı 47.000 doların üzerine çıkmadan önce kısa bir süre 42.874 dolara düştüğü için bu sefer yedi dakikayla en dibi kaçırdı.

El Salvador, BTC fiyatının 40 bin doların altında gezindiği Eylül ayında ilk dipten alımını yaptı ve birçok kişi Başkan’ı piyasa volatilitesi ve devlet hazinesine yol açacağı olası kayıplar konusunda uyardı. Bununla birlikte, Başkan Bukele, Ekim ayında yatırımı neredeyse ikiye katladı. El Salvador şimdi okullar ve hastaneler yapmak için Bitcoin kârını kullanıyor.

Kripto Piyasası 15 Ayın En Büyük Tasfiyesini Gördü

Satoshi Caddesi’ndeki kan banyosu, Eylül 2020’den bu yana kripto pazarındaki en büyük tasfiye olayına yol açtı. Son bir saat içinde yaklaşık bir milyar dolarlık tasfiye gerçekleşti. Bitcoin yaklaşık 650 milyon dolar ile listenin başında yer alırken 292 milyon dolar ile Ethereum onu takip ediyor.

Piyasa uzmanları, Plan B gibi 100.000 dolarlık Bitcoin tahminleri verdiğinden, piyasa çöküşü birçok kişi için şaşırtıcı oldu. Ekim, BTC ve diğer birkaç altcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı en büyük yükseliş aylarından biri olarak birçok umut getirdi. Aralık ayı en büyük düşüş notlarından biriyle başlarken, piyasa hissiyatı “açgözlülük”ten “korkuya” geçti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın