Kripto Piyasası Geri Çekilirken, 1.9 Milyar Dolar Değerinde Pozisyon Tasfiye Edildi

0

Kripto piyasası bugün yaklaşık %5 düşüş kaydetti ve bu da büyük kripto borsalarında 1 milyar dolar’ın üzerinde long pozisyonların tasfiye edilmesine yol açtı.

Sadece birkaç gün önce 2 trilyon dolar’ı aşan kripto para piyasası değeri şu anda 1.9 trilyon dolar seviyesinde. Son geri çekilmeyle, Bitcoin 58.000-60.000 dolar aralığından kısa bir süreliğine 56.000 dolar’ın altına düştü. Öte yandan Ethereum da, yeni bir ATH kaydettikten sonra fiyatının 2.000 dolar’ın altına düştüğünü gördü.

Bitcoin fiyatı, Mart ayının üçüncü haftasında 61.683 dolar’lık yeni bir ATH’ye ulaştıktan sonra konsolidasyon aşamasına girdi. Önde gelen kripto para birimi, yeni yılın başlangıcında da bu yana benzer bir fiyat modelini oluşturdu. O dönem yeni ATH’ye yükseldi ve ardından gelecek aya kadar uzanan keskin bir düzeltme ve konsolidasyon dönemine girdi. Konsolidasyon süresi her yeni ATH ile uzuyor ve bir sonraki fiyat artışının bir önceki fiyat döngüsüne göre Nisan ayının ikinci yarısında gerçekleşmesi bekleniyor. Bitcoin konsolidasyon aşamasını geçmeyi başarırsa, bir sonraki hedefi 72.000 dolar olarak belirleyebilir.

Bunların yanında Bitcoin’in azalan hakimiyeti, yükselen altcoin piyasasında da önemli bir rol oynadı. Altcoin’lerin büyük bir kısmı bir hafta boyunca art arda yeni birer ATH belirledi.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın