Kripto Piyasası Düşüşte, Bu İki Altcoin Hariç!

Kripto pazarı çalkantılı birkaç hafta geçirdi. Ancak çoğu kripto para biriminin fiyatı son iki gün içinde nispeten sabit kalmayı başardı diyebiliriz. Fakat iki altcoin bu süreçte çok dikkat çekti.

Piyasa değerine göre 20. en büyük kripto olan Dash, şu anda günlük olarak %22’den fazla yükseliş gösteriyor ve yaklaşık 57 dolar civarında işlem görüyor. Geçtiğimiz Şubat ayında ise 114 dolar civarında işlem görüyordu ve bu sayı şu an ki fiyata oldukça uzak.

Yine de, neyin %20’den fazla sıçramaya neden olduğunz dair net bir cevap yok. Bir olasılık, Dash destekçilerinde biraz heyecan yaratmayı başaran Dash v0.11 platformunun lansmanı olabilir. Yeni platform, diğer özelliklerin yanı sıra, genel veri sözleşmelerini kaydetme yeteneğini de içeriyor.

Ancak geçtiğimiz gün en büyük kazanç sağlayan, piyasa değeri sıralamasında 57’de yer alan Steem. Steem, geçtiğimiz gün, günlük fiyat açısından %40’a yakın bir sıçrama yaşadı ve şu an yaklaşık 0.18 dolar civarında işlem görüyor.

Satın alma işleminin bir parçası olarak Sun, Steem’in toplam arzının yüzde 20’sini aldı ve Steem topluluğunun birçok üyesi bu durumdan hoşlanmadı. Topluluk, ağın geliştirilmesi için kullanıldıklarından emin olmak için Sun’ın yeni elde ettiği koinleri dondurmak amacıyla bir plan düzenlediler. Ve yine geçtiğimiz gün, dünyanın hacimce en büyük kripto borsası Binance, bu plana verdiği desteği dile getirdi. Bu yaşanılanlar kripto sektöründeki “entrikalar” olarak değerlendirildi.

Sonuç olarak 2 kripto paranın dikkatleri üzerilerine çekmeyi başardıklarını söyleyebiliriz. Durum nasıl şekillenecek hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.