Kripto Piyasası, 14 Ayın Zirvesinde! Bu Yükseliş Binance’e Nasıl Yansıdı?

Kripto para piyasasının toplam değeri 382 milyar dolara kadar yükseldi. Bu yükseliş önde gelen kripto para borsası Binance‘e yansıdı ve borsa en yüksek sistem trafiğini kaydetti.

Rekor duyurusu borsanın CEO’sundan geldi. Dünyanın en popüler kripto varlık borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, geçtiğimiz günlerde dönüm noktasını yayınlayarak trafiğin Bitcoin’in 2017’nin sonunda zirvede olduğu zamandan bile daha yüksek olduğunu ekledi.

Binance Trafikle İlgili Sorun Yaşadı

CEO, trafik artışının neden olduğu değişimle ilgili birkaç sorun olduğunu ekledi: “Çok yoğun trafik. Otomatik ölçeklendirme biraz geride kaldı. Bakiye senkronizasyon sorunu giderildi. Ayrıca web trafiği sınırına ulaşma sorunu düzeltildi. Her ikisi de birkaç dakika sürdü.” ifadelerini kullandı.

Bu hareket büyük bir rallinin göstergesi olabilir. Michael van de Poppe isimli analist, bunu “boğa piyasasının içinde olduğumuzun” bir göstergesi olarak değerlendirdi. Bunun dışında endüstri analistleri tarafından yakın zamanda gözlemlendiği üzere balinalar büyük miktarlarda kriptoyu satışa hazırlamak için borsalara geri götürüyor olabilir.

14 Ayın En Yüksek Kripto Piyasası Hacmi

Kripto para piyasaları, toplam piyasa değeri açısından 14 ayın en yüksek seviyesinde. Toplam piyasa değeri 380 milyar dolara ulaştı. Herhangi bir uzun dönem için bunun en son üzerinde olduğu zaman, ayıların yönün tam kontrolüne sahip olduğu Mayıs 2018’di.

Bitcoin bugün sorumluluğu üstlendi ve nihayet 12.450 dolarlık gün içi en yüksek seviyeye ulaşmak için 12.000 dolar psikolojik direnç engelini kırdı. Bugün Bitcoin’i takip eden, diğer altcoin’ler arasında XRP, Litecoin, Tron ve Neo yer alıyor. Bu yükselişlerle birlikte ‘altcoin sezonu’ çağrıları yoğunlaşıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.