Kripto Paraları Kabul Eden Dünya Çapında Şirketler, Pizzadan Seyahate

Günümüzde, kripto paraların popülerliği artıkça, kripto paraları kabul eden şirketlerin ve işletmelerin sayısı her geçen gün artmaktadır.

İçinde bulunduğumuz dönemde, Microsoft ve Wikipedia gibi tanınabilir kuruluşlarla artık Bitcoin ödeme aracı olarak kabul ediliyor, Bitcoin ile ilgili konuşmalar ve kripto para birimlerinin gücü daha da öne çıkıyor.

Şimdilik, birkaç fast-food restoranı ve kafe, Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul etmeye başladı. Bu büyük olasılıkla, kripto para birimi ödemelerinin günlük alımlarda giderek daha yaygın hale gelip kitlesel kabul sağlamak için avantaj sağlayacaktır.

Verilen, Bitcoin veya başka herhangi bir kripto para birimini kabul etmeyen bazı işletmeler de mevcut. Buna rağmen, Facebook gibi büyük teknoloji şirketleri bile kripto para birimleri taklit eden ödeme sistemleri ile geliyor. Şimdi ise haberimizde dünya çapında kripto para birimlerini kabul eden şirketlerden bahsedeceğiz.

Almanya’da Kripto Parayla Burger Satın Al

Fast-food restoran zinciri Burger King’in Alman şubesi Bitcoin’i çevrimiçi siparişleri ve teslimatları için ödeme olarak kabul ettiğini iddia ediyor, ancak bu Burger King’in bir ödeme şekli olarak Bitcoin’e ilk adımı değil. 2017 yılında da olumlu sonuçlanmayan bir kripto adımı olmuştu.

Küresel fast food perakendecisi yıllık yaklaşık 20 milyar dolarlık bir gelir rapor ediyor ve dünya genelinde yaklaşık 11 milyon müşteriye hizmet veriyor. Tüm satış yerleri Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmek için hareket ederse, kripto para birimi kabulü kaçınılmaz olarak yayılırdı.

Starbucks’ta Kripto Para Harca

Kripto ödemelerinin çekiş kazanabilmesi için, perakendecilerin hızlı ve kolay kripto para birimi harcaması sağlayan sistemler kullanması gerekir. Starbucks, bu şirketlerden biri.

Şirket, kripto sahiplerinin Starbucks gibi satıcılarla alışveriş yapmalarını sağlayan Spedn adlı bir uygulama geliştirdi. Şirket CEO’su, kripto para birimlerini ana akım akımlarda geçirilebilir hale getirerek, ticaretin tüm dünyada blockchain teknolojisinin tüm avantajlarından faydalanacağına inanıyor.

Kripto Parayla Yiyecek Satın Alın

İngiltere merkezli sitesinde listelenen 50.000’den fazla restoranın yer aldığı OrderTakeaways, kripto ile kapınıza kadar bir pizza almanın en iyi yollarından biri. Şirket 2018’den beri online siparişlerde Bitcoin ödemelerini kabul ediyor. Diğer benzer hizmetler arasında Kore platformlu Shuttledelivery ve Alman merkezli servis Lieferando ve diğer bazı ülkelerdeki yan kuruluşları yer alıyor.

Çevrimiçi siparişlerin yanı sıra, bir Subway restoranında kripto da harcanabilir. 2013’ün başlarında, birçok Metro şubesi Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmeye başladı. Şimdi Bitcoin ile, belirli restoranlardan bir Subway sandviç satın alınabilir.

Tur Satın Almak İçin Bitcoin İle Ödeme Yapın

Bitcoin ile yemek satın almanın yanı sıra, günümüzde kriptolu, uzayda bir yolculuk da satın alınabilir. Evet, doğru. Richard Branson’ın uzay turizmi şirketi Virgin Galactic, Bitcoin’i 2013 yılından itibaren ödeme olarak kabul etmeye başladı. Belki de yakında, insanlar kripto paralarla Ay’ı gezebilecekler.

Bitcoin İle Hediye Kartları Gönderin ve Kullanın

Kullanıcıların hediye kartı satın alma, gönderme ve kullanmalarını sağlayan dijital bir platform olan Gyft, kripto para biriminin benimsenmesini sağlayan şirketlerden biriydi. Mobil hediye kartı uygulaması, Bitcoin’in, Burger King, Subway, Amazon ve Starbucks gibi çeşitli perakendecilerden hediye kartları almak için kullanılmasına izin veriyor. Şirket ayrıca kullanıcıların Coinbase cüzdanlarından hediye kartları almalarını sağlamak için Coinbase ile ortaklık kurmuştur.

Seyahat ve Bitcoin İle Ödeme

Bir uçuş ve otel rezervasyonu hizmeti olan TravelbyBit, Bitcoin, Binance Coin ve Litecoin (LTC) gibi kripto paraları ödeme olarak kabul eder.

300’den fazla kripto dostu satıcı ağına sahip olan platform, kripto kabulünün en büyük destekçilerinden biridir. TravelbyBit, dünyanın dört bir yanından gelen diğer kripto meraklıları ile etkileşime geçmek için yaklaşan blockchain olayları konusunda sizi uyarabilir. Kriptolu uçuş rezervasyonu için diğer platformlar arasında Destinia, CheapBizClass, CheapAir, AirBaltic, Bitcoin.Travel ve ABitSky var.

Daha fazla sayıda perakendecinin kripto para birimlerini kabul etme fikrine ısındığı açık görünüyor. Kripto para birimlerinin dalgalı fiyat hareketlerine rağmen, tüm kanıtlar, dijital para birimlerini kullanan gelecekteki nakitsiz bir topluma işaret ediyor ve kripto da bu yolda öncülük ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.