Kripto Paraların Geleceği İçin 4 Muhteşem Tahmin

0
621

Kripto Paranın Geleceği İçin 4 Muhteşem Tahmin

Kripto para birimleri, birkaç pizza alan ilk Bitcoin’den bu yana çok yol kat etti. Bu para birimlerine sahip olan kişilerin sayısı hala var. Ancak, ilk kripto dalgasını yöneten birçok kişi bol miktarda para ve mülk ile ödüllendirildi. Kripto paranın geleceği için 4 muhteşem öngörüye ne dersin?

Kripto Paralar Ve Yakın Geçmişlerine Bir Bakış

2017 yılında kripto para birimleri bir üst seviyeye fırladı. Ancak, kripto paraların geleceği hala her an bol miktarda tahmin görüyor. Farklı alanlardan insanlar bu öngörüleri araştırmaya başladı. Aralık 2017’de, Bitcoin 20.000 dolara kadar yükselerek işlem listelerini kırdı ve dünyanın en değerli kripto parası oldu.

Kripto para birimleri geleceği etkilese de – düzenlemeler daha da sıkılaşacaktır. Bununla beraber bazı ülkeler Kripto para birimlerini kabul etmişlerdir. Gelecekte, diğer ülkelerin de öne çıkıp Kripto para birimlerini kabul etmeleri ihtimali var. Hepimiz, Türkiye, Meksika, Tayland ve Güney Afrika gibi ülkelerin kriptoyu yasal hale getirmek ve Blockchain’i kabul etmek için gerekli adımları atacağını umuyoruz. Ancak, önümüzdeki on yılda kripto para birimleri bizim için ne saklıyor? İşte Kripto’ların geleceği için 4 muhteşem tahmin.

Herkes Kripto Para Birimleri Kullanmaya Başlayacak

Kripto para birimlerinin oluşmasından bu yana on yıl geçmiş olmasına rağmen, bunun farkında olmayan insanlar var. Para akışını yönetmek için geleneksel işlem yöntemlerini kullanıyorlar. Gelecekte, işletmeler hizmetlerini ödemek için Kripto para birimlerini kullanmaya başlayacaklar. Bununla işletmeler, aracıyı çeşitli süreçlerden kaldıracaklar. Maliyetleri düşürecek ve hizmetlerini kullanıcı için daha ucuz hale getirecektir. Tüm bunlar, insanlar kripto para birimleri hakkında bilgi sahibi olmasalar bile gerçekleşecek.

Bitcoin 1 Milyon Dolara Çıkacak

John McAfee, 2020’nin sonuna kadar Bitcoin hakkında 1 milyon dolar ulaşacak diyerek çok cesur bir düşünce öngördü. Kripto para birimlerinin en güvenilir olanlar olduğuna inanıyor. Bitcoin küresel ekonomiyi ele geçirdiğinde, talep artacak ve geleneksel paraya artık ihtiyaç kalmayacak.

Hükümet Ajansları Yakında Blockchain Teknolojisini Kullanacak

SEC Kılavuzlarına sahip ülkeler, Hükümetleri için Kripto para birimleri kabul etmeye başlayacaktır. Şu anda, devlet kurumları ayrı bir veri tabanı tutmaktadır. Her kurum kendi süreçleri için diğerine bağımlıdır. Bu, bugünlerde sıkıcı bir süreç olmaya başladı. Blockchain resmin içine girdiğinde etkili veri yönetimi sağlayabilir.

Önümüzdeki on yılda, güçlü kripto para birimlerinin Hükümetleri ve ülkedeki nakit akışını yönetmesini bekleyebiliriz. Kripto meraklıları, Hükümet kurumlarının yakında bu Dağıtılmış sistemleri kendi süreçleri için kabul etmeye başlayacaklarını tahmin ediyorlar. Örneğin, Estonya Hükümeti zaten tüm vatandaşların bilgilerini saklayan X-Road adlı Blockchain Teknolojisini çoktan benimsemiştir.

Bankacılık ve Finans Sektörleri Aksamaya Uğrayacak

Blockchain ve Kripto paraların bankacılık ve finansal sektörlerle çok ilgisi var. Sonunda, bankalar karmaşıklıklarını azaltmak için kripto para birimlerini kabul edeceklerdir. İşte kripto para biriminin yapacağı birkaç şey:

İnsanlar Kripto para banka hesapları açmaya başlayacak.
Kripto para banka kartları normal bir şey haline gelecektir.
Bankalar uygun adaylara kripto para birimi kredileri sunmaya hazır olacaktır.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın