Kripto Paralar Yasa Dışı Sayılabilir!

0

Kripto para türevleri giderek yaygınlaşıyor ve artıyor. Kripto paraların hacmi de giderek büyüyor. Kripto paralarda bu sene içinde yaklaşık 23 milyar dolarlık işlem yapıldı. Konu giderek ciddi bir hal alırken, devletler henüz tam manasıyla bir müdahalede bulunmadı. Bitcoin’in başını çektiği kripto paralar için The Economist’de ilginç bir haber yayınlandı. Haberde kripto paraların yakın gelecekte yasa dışı sayılabileceğine vurgu yapıldı.

The Economist, regülatörlerin giderek konuya daha çok eğileceğini belirtti. Buna neden olarak da kripto paraların perakende yatırımcılar için uygun olmadığını gerekçe gösterdi.

Bazı kripto para borsaları, özellikle Bitcoin’in düşüşünden sonra, çok miktarda parayı tasfiye etti. Büyük borsalardan biri olan BitMEX, bu düşüşten sonra yaklaşık 700 milyon dolarlık pozisyonun tasfiye edildiğini açıkladı. The Economist bu konuya vurgu yaparak, kripto paraların toksik hale geldiğini yazdı.

Japonya konuyla ilgili olarak vatandaşlarına katı kurallar getirmeyi planlıyor. Hong Kong ise kripto para türevleri için özellikle perakende yatırımcılara erişimi yasaklandı. Avrupa’da bazı kısıtlamalar gelse de henüz kripto paralar için tam bir regülasyon yapılmadı. İngiltere ise, finansal düzenleme kurulu olan FCA’nın vasıtasıyla perakende yatırımcılar özelinde, geniş bir yasaklama getirmeyi planlıyor. Konuyla ilgili dün bir toplantı gerçekleştiren kurulun, 2020’nin başlarında somut adımlar atacağı öngörülüyor.

 

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın