Kripto Paralar Pelosi’nin Ziyaretine Ne Tepki Verdi?

Küresel piyasalar ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi‘nin Tayvan ziyaretinin neden olduğu gerilimlere tepki verdiğinden dolayı, Bitcoin ve Ethereum Çarşamba günü yüksek işlem gördü. Altın fiyatı bir ayın en yüksek seviyesini koruduktan sonra Salı günü geç saatlerde yaklaşık 40 dolar değer kaybederken, S&P 500 de çalkantılı bir seans tamamladı.

Bitcoin Analizi

Bitcoin (BTC), kripto para fiyatlarının art arda beş gün süren düşüşün ardından toparlanmasıyla Çarşamba günü daha yüksek fiyattan işlem gördü.

Salı günkü seansta 22.710 dolarlık düşük bir seviyenin ardından, öncü kripto para bugün erken saatlerde 23.446 dolara kadar yükseldi.

Bu artış, boğaların dün 22.600 dolarlık bir destek noktasından kırılmayı önleyebilmesiyle mümkün oldu ve bu muhtemelen 20.000 dolara doğru bir hareketi engelleyen önemli bir destek oldu.

Bitcoin analiz

Bununla birlikte, küresel piyasalar jeopolitik gerilime daha fazla tepki verirken, oynaklık Bitcoin’i son direnç seviyesine geri itmesi oldukça muhtemel.

Bu direnç seviyesi ise 24.200 dolarlık bölgede ve bugünün momentumunun haftanın geri kalanına yayılması durumunda BTC boğalarının bir sonraki hedefi olabilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, öte yandan fiyat gücü de toparlandı, 14 günlük göreli güç endeksi (RSI) 53 tabanının üzerinde kalmaya devam ediyor ve şu anda 56’da seyrediyor.

Ethereum’da Durum Ne?

Bitcoin’e ek olarak, kripto pazarlarına yükseliş momentumunun geri dönmesinin ardından Ethereum (ETH) de tekrar yeşil renge büründü.

ETH/USD, bugünün işlem seansı sırasında dünün en düşük seviyesi olan 1.570 dolardan 1.672 dolara kadar yükseldi.

Bitcoin’e benzer şekilde, bugün yaşanan toparlanma, Salı günü yanlış bir kopuşun ardından boğaların hızlı bir şekilde 1,620 dolarlık bir destek seviyesini yeniden yakalamasının ardından geldi.

Ethereum

O zamandan beri baskının yoğunluğu arttı ve 14 günlük RSI kendi destek noktasının altına düştü. Göreli güç endeksi, dünkü satış sırasında ayılar tarafından kendi 58’lik tabanını test ettikten sonra 61 seviyelerinde yer alıyor.

Bu tabanların her ikisi de geçerliyse, bu hafta yapılacak seanslarda ETH’nin 1.800 dolara doğru hareket etmesi oldukça muhtemel.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Bitcoin.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.