Kripto Paralar İle Milyon Dolarlık Uyuşturucu Satışı Yapan Adam Yakalandı!

0

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan bir adam, karanlık ağda kripto para birimleriyle uyuşturucu satışı yapmaktan göz altına alındı.

ABD Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan bildiride, 39 yaşındaki Shy Justin Gornik, karanlık ağda Trade Route, Evolution, Alpha Bay, Abraxas, Outlaw Market ve Dream Market gibi pazar yerlerini kullanarak çeşitli kullanıcı adları altında, karfentanil, oksikodon, fentanil, ketamin, amfetamin gibi uyuşturucu maddeleri satmaktaydı.

7 Haziran 2017 tarihinde Gornik’in evine  yapılan baskında polisler tarafından 1.7 gram karfentanil ele geçirildiği belirtildi. Bu ele geçirilen karfentanil miktarının 86,000 ölümcül doza eşit olduğu belirtiliyor.

Gornik uyuşturucu ticaretin, Ethereum, Strat, Bitcoin ve Monere gibi büyük kripto para birimleriyle yapıyordu ve buralardan elde ettiği milyonlarca doları ceza olarak kaybetmeyi kabul etti. Ayrıca Gornik, uyuşturucudan kazandığı paraları, ABD merkezli kripto para borsaları Bittrex ve Poloniex’teki şahsi hesaplarında tutuyordu.

Güney Kaliforniya Bölgesi Başsavcılığı’na göre, Gornik elindeki kripto paraların uyuşturucu gelirleri olduğu ve karanlık ağda kara para aklama suçunu kabul ettiği ve bunun sonucunda Gornik, uyuşturucu suçları ve kara para aklamaktan dolayı 70 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın