Kripto Paralar İle Milyon Dolarlık Uyuşturucu Satışı Yapan Adam Yakalandı!

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan bir adam, karanlık ağda kripto para birimleriyle uyuşturucu satışı yapmaktan göz altına alındı.

ABD Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan bildiride, 39 yaşındaki Shy Justin Gornik, karanlık ağda Trade Route, Evolution, Alpha Bay, Abraxas, Outlaw Market ve Dream Market gibi pazar yerlerini kullanarak çeşitli kullanıcı adları altında, karfentanil, oksikodon, fentanil, ketamin, amfetamin gibi uyuşturucu maddeleri satmaktaydı.

7 Haziran 2017 tarihinde Gornik’in evine  yapılan baskında polisler tarafından 1.7 gram karfentanil ele geçirildiği belirtildi. Bu ele geçirilen karfentanil miktarının 86,000 ölümcül doza eşit olduğu belirtiliyor.

Gornik uyuşturucu ticaretin, Ethereum, Strat, Bitcoin ve Monere gibi büyük kripto para birimleriyle yapıyordu ve buralardan elde ettiği milyonlarca doları ceza olarak kaybetmeyi kabul etti. Ayrıca Gornik, uyuşturucudan kazandığı paraları, ABD merkezli kripto para borsaları Bittrex ve Poloniex’teki şahsi hesaplarında tutuyordu.

Güney Kaliforniya Bölgesi Başsavcılığı’na göre, Gornik elindeki kripto paraların uyuşturucu gelirleri olduğu ve karanlık ağda kara para aklama suçunu kabul ettiği ve bunun sonucunda Gornik, uyuşturucu suçları ve kara para aklamaktan dolayı 70 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.