Kripto Paralar İçin Güvenli Platform

Luno, Kripto Para Yatırımları İçin Güvenli Bir Platform Sağlayacak

Malezya’daki bir kripto para borsası operatörü olan Luno Malaysia Sdn Bhd, yerel kullanıcılara kripto para birimi ve ringiti varlıklarını korumak için güvenli bir platform sağlamayı amaçlamakta.

Luno Güneydoğu Asya genel müdürü David Low, şirketin müşterilerin fonlarının bir güven hesabında saklandığından emin olmasını, böylece işlemleri güvence altına almak için üçüncü taraf gözetimine izin vermesi gerektiğini söyledi.

“Ringgiti için yapmamız gereken, (örneğin), müşterilerin fonlarının Luno kişisel hesabında değil, güven hesabında saklandığından emin olmak ve fonların her zaman yasadışı bir şekilde kullanımını önlemek için üçüncü tarafın gözetiminde olmasını sağlamak zorundayız.”

Low ayrıca, Menkul Kıymetler Komisyonu Malezya (SC) tarafından yapılan düzenlemenin tüketicilere açıklık ve koruma getireceğini ve tüm kripto para birimi işletmelerinin yatırımcıları ve fonlarını korumak için yeterli standartlara sahip olmasını sağlayacaklarını açıkladı.

“Yönetmeliğin ortaya çıkmasıyla, Malezyalıların ilk önce bitcoin ve ethereum’a erişmek ve satın almak için meşru kripto borsalarını kullanmayı dört gözle beklediklerini düşünüyorum.”

SC, kripto para biriminin proaktif düzenlemesinin ve temel blok zincir teknolojilerinin hem eski hem de yeni endüstrilerde yenilik getireceğini belirtti.

Halen Luno, Bitcoin ve Ethereum’un ticaretine izin vermektedir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.