Kripto Paralar, Fransa’da Okulların Müfredatında!

0

Dünyada bir çok üniversite ve eğitim kuruluşu, kripto paralar ile ilgili kurslar ve eğitimler veriyor. Coinbase’in yaptığı bir araştırmaya göre dünyadaki en iyi üniversitelerin %40’ı konuyla alakalı bir eğitime sahip. Örneğin Lüksemburg Üniveristesi, kripto para güvenliği ile alakalı dersler vermektedir. Bunun yanında, Colombia ve Tokyo Üniversitesi de blockchain inovasyon kursu vermektedir. Ülkemizde de Bahçeşehir Üniversitesi, blockchain temelli ücretsiz kurslar vermektedir.

Bir çok üniversite konuyla alakalı eğitimler verirken, daha dikkat çekici bir haber Fransa’dan geldi. Fransa Milli Eğitim Bakanlığı, bitcoin merkezde olmak üzere, kripto paraları ve blockchain teknolojisini müfredatına ekledi. Konu bir kaç ünitede işlenirken, öz videolarla da desteklendi. Konunun daha çok, öğrenci ile öğretmen arasında, soru cevap şeklinde irdelenmesine özen gösterildi.

Videolarda, ” Kripto para birimlerine güvenmek zorunda mıyız?”, “Bitcoin Euro’yu değiştirebilir mi?”, “Bitcoin geleceğin para birimi mi?”, “Bitcoin diğerleri gibi bir para birimi mi?” şeklinde sorulara ve cevaplarına yer verildi.

Fransa’da iktisat ve sosyal bilimler öğretmenleri, bakanlık sayesinde, öğrencilerine kripto paralar ile ilgili dersler vermeyi tercih edebilir.

 

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın