Kripto Para Yatırımcısından Tether (USDT) ve Stabilkoin Övgüleri

Yasal netlikler ile beraber kullanıcılar tarafından benimsenen kripto paralar istikrar kazanarak büyüme kaydettiler. Birçok kişiye göre güvenli bir liman ve uzun vadeli yatırım fikri olarak göze çarptı. Bu olumlu düşüncelerin yanında ise 2020 yılında, kripto paraların benimsenmesi ile stabilkoinlere de talep bir o kadar artış gösterdi. Bu artış çoğu kesim için dikkat çekici olarak yorumlandı.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda kripto yatırımcısı ve kripto yatırım şirketi Three Arrows Capital şirketi kurucusu Su Zhu, Tether (USDT) hakkında konuştu. Konuşmalarında Tehter’in kripto para ekosistemindeki büyümesi ve Asya’da artan hakimiyeti konularını ele aldı. Bu övgüleri gereksiz sayılmaz. Çünkü Tether, Bitcoin’in yılın ilk aylarında fiyatlarının ciddi oranlarda düştüğü vakitlerde bile artışını sürekli yeniledi ve hızlandırdı. Bu konuda şunları da ekledi;

“Bence bu (Tether), tüm bu borsalardaki likiditeyi köprülemek ve rampa çıkmak gibi tüm dünyaya hizmet ediyor, bu pozisyonda olmak, otomatik olarak tüm düzenleyicilerin dikkatini kriptoya çekiyor. ”

Geçtiğimiz altı ayın verileri bu sözleri desteler nitelikte kabul edilebilir. Piyasa verilerine göre Tether, BTC’ye karşı sistematik bir şekilde ivme kazanıyor. Ayrıca Zhu, USDT gibi stabilkoinlerin ekonomik şartlarda nasıl kullanılabileceği yönünde çeşitli senaryoları da yorumladı;

“Büyümesi stabilkoine olan küresel talebi gösteriyor. Sınır ötesi ticarete para yatırmaya başlamak için bir dizi nedenden ötürü büyük bir talep var… bunu bir şeyler için ödeme yapmak, ticaret yapmak veya yatırımlar için kullanmaktayız. Nihayetinde bu tür ağ etkisinin gücünü gösterdiğini düşünüyorum. ”

CoinMetrics’in Kurucu Ortağı Nic Carter da stabilkoin için olumlu yorumlarda bulundu;

“Başlangıçta, stabilkoinlerin sadece yatırımcıların borsalar etrafında para taşıması ve onları kripto endüstrisinde tutması için olduğunu düşündüm. Ancak son aylarda, stabilkoinlerin, sadece normal insanlar için bile gerçek bir kullanımı olduğu açıktır.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.