Kripto Para ve Blockchain Piyasasındaki İş Arzı Artıyor!

0
437

Son araştırmaya göre, kripto piyasasında ki iş ilanları, 2019 yılında %26 artarken, aynı piyasada ki iş aramaları %53 düştü.

Teksas merkezli, dünyanın önde gelen işe alım platformu olan indeed.com, kripto piyasası ile ilgili bir araştırma yaptı.

Araştırmayı 7 Kasım tarihinde paylaşan şirket, araştırmanın sonuçları ile bir hayli şaşırttı. Şirket, 2015 yılı ile 2019 yılı arasındaki, kripto para, Bitcoin ve Blockchain endüstrilerinde, iş arayan ve iş veren sayılarını analiz etti.

Araştırmanın sonuçlarına göre, kripto camiasında ki iş ilanları 2017 yılından 2018 yılına kadar %214 artarken, iş arayanlar sadece %14 arttı.

2018 yılından 2019 yılına, iş ilanlarında ki sayı ise %26 artarken, iş aramaları %53 düştü. 2018 yılına kadar piyasada iş ilanları ile iş aramaları birbirine yakın ve paralel şekilde artıyordu. 2018 yılından sonra gelen ayı sezonunun ardından, sektörde iş arayan sayısı sürekli düşerken, sektördeki iş sayısı da sürekli arttı. Araştırmaya göre sektörde iş fazlası mevcut.

Araştırmanın diğer sonuçlarına göre ise sektörde en çok yazılım mühendisleri aranıyor. Bunun yanında ise sektörde en çok iş veren konumunda, 4 büyükler diye anılan, dev muhasebe firmalarının ikisi de bulunuyor. Bunlar; Deloitte ve EY. Bu firmalara ek olarak da IBM ve JPMorgan da en çok iş arz eden firmalar arasında. Araştırmanın diğer dikkat çeken bir sonucu ise, sektörde çalışan insanların hemen hemen yarısı, kripto para borsalarında çalışıyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın