Kripto Para ve Blockchain Piyasasındaki İş Arzı Artıyor!

Son araştırmaya göre, kripto piyasasında ki iş ilanları, 2019 yılında %26 artarken, aynı piyasada ki iş aramaları %53 düştü.

Teksas merkezli, dünyanın önde gelen işe alım platformu olan indeed.com, kripto piyasası ile ilgili bir araştırma yaptı.

Araştırmayı 7 Kasım tarihinde paylaşan şirket, araştırmanın sonuçları ile bir hayli şaşırttı. Şirket, 2015 yılı ile 2019 yılı arasındaki, kripto para, Bitcoin ve Blockchain endüstrilerinde, iş arayan ve iş veren sayılarını analiz etti.

Araştırmanın sonuçlarına göre, kripto camiasında ki iş ilanları 2017 yılından 2018 yılına kadar %214 artarken, iş arayanlar sadece %14 arttı.

2018 yılından 2019 yılına, iş ilanlarında ki sayı ise %26 artarken, iş aramaları %53 düştü. 2018 yılına kadar piyasada iş ilanları ile iş aramaları birbirine yakın ve paralel şekilde artıyordu. 2018 yılından sonra gelen ayı sezonunun ardından, sektörde iş arayan sayısı sürekli düşerken, sektördeki iş sayısı da sürekli arttı. Araştırmaya göre sektörde iş fazlası mevcut.

Araştırmanın diğer sonuçlarına göre ise sektörde en çok yazılım mühendisleri aranıyor. Bunun yanında ise sektörde en çok iş veren konumunda, 4 büyükler diye anılan, dev muhasebe firmalarının ikisi de bulunuyor. Bunlar; Deloitte ve EY. Bu firmalara ek olarak da IBM ve JPMorgan da en çok iş arz eden firmalar arasında. Araştırmanın diğer dikkat çeken bir sonucu ise, sektörde çalışan insanların hemen hemen yarısı, kripto para borsalarında çalışıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.