Kripto Para Platformu Bittrex ve İnternet Tarayıcısı Brave, Stabilcoin Ortaklığını Duyurdu

0

Kripto para platformu Bittrex ve merkezsiz internet tarayıcısı olan Brave gibi blockchain firmalarının koalisyonu olan Evrensen Protokol (UP) ittifakı, 28 Mart’taki basın açıklamalarına göre Nisan ayında kendi Euro cinsinden stabilcoin’ini oluşturucak.

Evrensel Euro (UPEUR) olarak adlandırılan UP’in stabilcoin’inin Euro’ya 1:1 oranında sabitleneceğini ve müşterilerin yüzde 8’e kadar faiz geliri elde etmelerine olanak sağlayacağı bildiriliyor.

Evrensen Euro direk dijital para platformunda açıklanacak. Bitgo, Ledger ve Uphold gibi kripto para cüzdanları tarafındanda kullanıma açılıcak olup müşterilerinin güven içerisinde saklamalarına olanak sağlayacak.

Yeni stabilcoin, basın açıklamasına göre yüksek enflasyonlu veya geleneksel bankacalığa erişimi sınırlı olan ülkeleri hedeflemekte. UPEUR kullanarak, kullanıcılar euro-pegged varlıklarını alabilecek ve faiz kazanabilecekler.

2018 yılında kurulan The Universal Protocol Alliance, kripto para platformu Bittrex ve açık kaynak kodlu internet tarayıcısı Brave, Berkeley’deki blockchain için üniversite temelli eko sistemi, Cred etkinlik şirketi, Blockchain tabanlı altı endüstri kuruluşundan oluşan bir derneği temsil eder. CertiK ve Bakım.

CertiK, akıllı sözleşmelerin ve Blockchain ekosistemlerinin ihlal edilmediği ve güvenlik açısından kuvvetli olduğu matematiksel olarak kanıtlanmayı amaçlayan resmi bir doğrulama uygulaması geliştirmek için Columbia Üniversitesi’ndeki akademisyenler tarafından oluşturuldu.

Yeni stabilcoin girişimi, son zamanlarda stabilcoinlerin popülaritesinin artmasıyla ortaya çıkıyor. Kısa bir zaman önce döviz hizmetleri sağlayıcısı OKCoin ve kripto para platformu OKEx’in kurucusu Star Xu – OK Group’un, blockchain odaklı koruma şirketi Prime Trust ile ortaklığını ilan ederek, firmanın kendi uyumlu stabilcoin’ini oluşturduğunu bildirdi.

Teknoloji devi IBM’deki Blockchain bölüm başkanı, banka hedefli stabilcoinlerin, şirketlerin blockchain ile sınır ötesi ödeme çözümü için gelecekte büyük bir avantaja sahip olabileceğini belirtmişti.

Kaynak: Cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın