Kripto Para Piyasasında Son Durum

Birçok kripto para birimi çift haneli rakamlarla yükseldi ve birkaç tanesiyse büyük kazançlar sağladı. Bu birkaç madeni paradan biri olan Bitcoin SV %100’den fazla arttı. Bir diğer para birimi Bitcoin Cash ise %22 arttı.

CoinMarketCap.com’un ilk 20 para birimi içerisindeki diğer büyük kazananlar ise EOS (%21 artış), Dash (%23 artış), Litecoin (%16 artış) ve Ethereum (%14 artış).

Güçlü fiyat artışlarının geri dönüşü kripto para piyasasında kutlandı. İlk üst düzey sıçrama, kripto paraların popüler olmaya başladığı 2017 yılında gerçekleşti. Yeni tanıtılan kripto paralar, günler hatta saatler içinde yüzde binlerle ifade edilen oranlarda sıçradı. O zaman bu tür kripto para birimlerine milyarlarca dolar yatırım yapıldı.

Ancak bu devasa fiyat artışları kalıcı olmadı. Birçok kripto para birimi sonunda %80, %90’ın üzerinde düştü. Onları satın alan bazı kripto para yatırımcıları vazgeçip sattı. Ancak diğerleri ısrarcı, beklenen büyük sıçrama sonunda geri gelecekti.

Tabii ki, bir günde elde edilen kazançlar çok fazla kalıcı olmaz. Bu nedenle, kripto para fiyatları tekrar düşebilir. Ancak son günlerdeki artış, kripto para birimlerinin birçok şüphecinin inandığı kadar ölü balık olmadığını gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.