Kripto Para Piyasasında Son Durum!

Bitcoin, 12.720 dolar seviyesine hızlı bir düşüşün ardından 13.000 dolar seviyesiyle mücadele etmeye devam ediyor. Kuzeye doğru ilerlemeye devam eden Chainlink dışında çoğu büyük altcoin bir miktar değer kaybetti.

Kripto para birimi sektöründe son birkaç günün önemli fiyat gelişmelerinin ardından, çoğu varlık sakinleşti. Sektördeki fiyat hareketlerine dair detaylar haberimizde.

Bitcoin 13.000 Dolar Mücadelesi

Geçtiğimiz yedi gün Bitcoin için oldukça etkileyiciydi. Geçen hafta 11.400 dolar seviyesine kısa bir düşüşün ardından kripto para birimi yükseldi. PayPal ile ilgili gelecek vaat eden haberler yalnızca BTC’nin yükselişini hızlandırdı ve birkaç gün önce 13.200 dolar’da yeni bir 2020 rekoru elde etti. O zamandan beri Bitcoin, 13.000 dolar civarında nispeten sağlam bir pozisyonda kalmayı başardı. Son 24 saatte, önde gelen kripto para birimi bu belirli seviyenin etrafında dolaştı.

Tek istisnai düşüş, birkaç saat önce 12.730 dolara (Bitstamp’ta) ulaştığında geldi. Bununla birlikte, boğalar hızla kontrolü ele aldı ve tanıdık zemine geri dönülmesini sağladı. Teknik açıdan bakıldığında, 2020’nin en yüksek seviyesi olan 13.200 dolar, BTC’nin yükselişindeki ilk önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Varlık bunun üzerinde kırılırsa, sonraki dirençler 13.400 dolar, 13.500 dolar ve 13.600 dolar.

Alternatif olarak Bitcoin’in, son yükseliş trendinin tersine dönmesi ve aşağı yönelmesi durumunda 12.550 dolar, 12.400 dolar, 12.125 dolar ve 12.000 dolar’dan destek bulabilir.

Altcoin’lerde Kırmızı Hakimiyeti

Altcoin’ler, geçen hafta hafif bir gecikmeyle Bitcoin’in yükseliş hareketine katıldı. Bununla birlikte, bazı önemli kazanımlar elde ettiler ve sonuçta toplam piyasa değerini yedi günde 40 milyar doların üzerinde artırdılar.

Durum son 24 saatte biraz değişti. Dün 415 doların üzerine çıktıktan sonra Ethereum bir miktar değer kaybetti ve şu anda bu seviyenin altında işlem görüyor. Ripple (- %1.6), Bitcoin Cash (- %0.8), Binance Coin (- %0.9) ve Cardano (- %1.6) da 24 saatlik ölçekte biraz düştü.

Polkadot yaklaşık %2 artarken, Chainlink %3 değer kazandı. LINK’in son zamanlardaki etkileyici performansı, varlığı 12 doların üzerine çıkardı.

Dünden bu yana en etkileyici kazanç, ABBC Coin’den geldi. ABBC %21 artışla 0.57 dolar’a yükseldi. Ocean Protocol (%14.5), Elrond (%14) ve Yearn.Finans (%11) de yükselişi takip ediyor. Reserve Rights (- %6.5), Energy Web Token (- %6), HedgeTrade (- %6) ve OKB (- %5) ise en fazla değer kaybedenler olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.