Kripto Para Piyasasında Son Durum!

Bitcoin son 24 saat içinde %4 oranında değer kaybederek 11.800 dolara ulaştığı için Bitcoin’in 12.000 doların üzerindeki çalışması kısa sürdü. Bununla birlikte, çoğu altcoin de düştüğü için BTC’nin piyasa üzerindeki hakimiyeti biraz arttı.

Bitcoin 12.000 Doların Üzerinde Kalamıyor

Bitcoin‘in 12.000 doları fethetmeye yönelik son girişimi, öncekilerden farklı olarak, ilk bakışta başarılı görünüyordu. Ancak, dün (Binance’de) 11.800 dolara ani bir fiyat düşüşünün ardından durum tersine döndü.

Varlık başlangıçta kayıplarının bir kısmını telafi etmeyi başardı ve tekrar 12.000 doların üzerine çıktı fakat ayılar hızla kontrolü ele geçirdi ve 11.750 dolarlık mevcut seviyeye indirdi. Böylelikle BTC, Binance’de 11.612 dolara kadar düştüğü için son 24 saatte %4’lük bir kayıp yaşadı.

Son boğa trendi tamamen tersine dönmüş olabilir veya bu sadece dipten satın almak için bir fırsatta olabilir; bu sebeple fiyat takip etmeye değer bir seviyede.

Dünkü işlem seansında altın da keskin bir fiyat düşüşü yaşadı. Değerli metal, ons başına 2.015 dolarlık günlük yüksek seviyesinden 1.975 dolara geriledi ve böylece iki varlık grubu arasındaki artan korelasyonu yeniden kendini gösterdi.

Aksine, borsalar yeşildi. Nasdaq Composite, teknoloji tabanlı şirketlerin yaptığı bir yükselişin ardından değerini %0,75 artırdı. S&P 500, COVID-19 salgınının en yoğun günlerindeki kayıplarını sildi ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Altcoin’lerde Durum Ne?

Aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi kırmızı, altcoin pazarının çoğuna hakim olan renk. Ethereum %4,2 düşüşle 410 dolara, Ripple (- %8) 0,29 dolara, Bitcoin Cash (- %7) 295 dolara, Chainlink (- %11) 15 dolara, Litecoin (- %5) 63 dolara, BitcoinSV (- %9) 210 dolara ve Cardano (- %6,8) ile 0.13 dolara düştü. Bunlar ilk 10 kripto para arasında en önemli kayıpları yaşayanlar.

Numeraire (- %21), Ocean Protocol (- %20), Fetch.ai (- %19), Aragon (- %17), Band Protocol (- %13,5), Zilliqa ( -%13) Kava (- %12), iExec RLC (- %12), Qtum (- %11,3) dikkat çeken büyük çaplı kayıplar arasında yer alıyor. İlginç bir şekilde, Justin Sun’ın üç kripto para birimi projesi, yani JUST, BitTorrent ve TRON, yaklaşık %15 değer kaybetti.

Yine de, yakın zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesini yakalayan Yearn.Finance’in %21 artışla yaşadığını belirtmekte fayda var. Theta (%7,5), Compound (%5,5) ve Swipe (%4) ise kazanç sağlayanlardan.

Sonucunda, piyasa değeri bu yazının yazıldığı anda dün 387 milyar dolarlık zirveden 366 milyar dolara düştü. Çoğu altcoin önemli miktarda değer kaybederken Bitcoin, %60’a ulaşan piyasa hakimiyeti açısından bir miktar zemin kazandı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.