Kripto Para Piyasasında Son Durum!

Ethereum 440 doların üzerinde başka bir yükselişin ardından yavaşlama belirtileri göstermedi ve bu sayede Bitcoin fiyatı da 12.000 dolara doğru ilerledi.

Ethereum 440 dolara yükselmeye devam ederken Bitcoin 12.000 dolara doğru bir ivme daha kazandı ancak şu ana kadar işe yaramadı. Macrodata, son üç ayda neredeyse tüm ilk 100 dijital varlık yeşil renkte olduğu için devam eden boğa eğilimini yeniden doğruluyor.

Bitcoin Henüz 12.000 Dolara Ulaşamadı

Yaklaşık üç gün önce, önde gelen kripto para biriminin 11.100 dolar düşmesiyle yatırımcılar biraz endişelendi. Bitcoin, piyasa üzerindeki hakimiyetini kaybetmeye başladı, ancak boğalar o zamandan beri mülkiyeti yeniden ele geçirdi ve Bitcoin’i yukarı doğru çıkardı.

Girişimleri sağlam görünüyordu ve BTC hızla 12.000 doların kapısını çaldı. Bitcoin, Temmuz ortasında 9.000 dolardan başlayan ve devam eden boğa koşusu sırasında, bu belirli psikolojik seviyenin üstesinden gelmek için üç başarısız girişimde bulundu.

Önceki bazı durumlarda, Bitcoin reddedilmeden kısa bir süre önce 12.100 doların (2020’nin en yüksek seviyesi) üzerine çıkmayı başardı. Ancak bu sefer, fiyat artışı 12.000 dolar seviyesinin hemen altında durdu ve bu yazı yazılırken yaklaşık 11.900 dolara geri döndü.

Bitcoin’in beklendiği gibi 12.000 dolarlık direnci ele geçirmesi durumunda, yukarı doğru hareket etmek için 12.100 dolar ve 12.400 doları aşması gerekecektir.

Aksine fiyat düşerse, varlık 11.400 dolae, 11.100 dolar ve 11.000 dolarda destek bulabilir.

Altcoinler Ne Durumda?

Son 24 saat içinde, altcoinler yeşil ve kırmızı renkte eşit olarak temsil edilen iki gruba ayrıldı. İlk 20’de düşenler arasında Tezos (- %3,5), Monero (- %1,5), Cosmos (- %2,2), Cardano (- %2,3) ve Chainlink (- %4,5) bulunuyor. Art arda birkaç gün tüm zamanların en yüksek seviyelerini bir bir aştıktan sonra, LINK biraz gerileyerek 16 dolara düştü.

Düşük hacimli altcoin’lerden, Swipe (- %17), Aragon (- %16), Balancer (- %14), Algorand (- %11), Ampleforth (- %11), Ocean Protokol (- %10) için daha önemli kayıplar söz konusu.

Öte yandan Ethereum, %3,5’lik bir artıştan sonra 2 yılın en yüksek seviyesi olan 440 doların üzerine yükselmek için çabalıyor. Litecoin yaklaşık %1 değer kazandı, Binance Coin (BNB) ve EOS ise ilk 20’den en etkileyici kazançları sağlayanlar arasında. BNB %9 artarak yaklaşık 24 dolara yükselirken, EOS %6.5 ile 3.4 dolara çıktı.

Son 24 saatin en etkileyici kazançları ise Synthetix Network (%29), Quant (%21), Loorping (%18), Status (%17), 0x (% 15), THORChain (%12), Ren (12 %), DigiByte (%11) ve Aave (%10,5).

Daha geniş bir grafiğe bakıldığında, Santiment’ten elde edilen veriler, son üç gün içinde ilk 100 kripto para biriminin %90’ının yeşil renkte olduğu görülüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.