Kripto Para Piyasasında Güncel Durum

Bitcoin zemin kaybetmeye devam ediyor ve bunu büyük hacimli altcoinler takip ediyor. Bazı etkileyici çift haneli fiyat artışlarıyla düşük hacimli altcoinler tekrar hareket halinde.

Bitcoin 11.750 Dolardan İşlem Görüyor

Önde gelen kripto para birimi, birkaç gün önce 12.450 doların üzerinde yeni bir yıllık en yüksek seviyeye ulaşarak yatırımcıların dikkatini çekti. Hafif bir geri çekilmeyr rağmen, Bitcoin bu yıl ilk kez daha uzun süre 12.000 doların üzerinde kalmayı başardı ve dolayısıyla bu hareket oldukça sağlam görünüyordu.

Ancak, ayılar harekete geçip varlığı Binance’de 11.560 dolara kadar düşürdüğü için beklenen olmadı. BTC, değerinin bir kısmını geri kazandı ve şu anda yaklaşık 11.750 dolardan işlem görüyor.

Altının son fiyat yükselişini, Bitcoin’e benzer şekilde, koruyamadı. Bu nedenle iki varlık arasındaki benzer hareketler artık şaşırtmıyor. Değerli metal, birkaç gün önce ons başına 2.000 doları aştı, ancak 1.940 dolara çıkmadan önce aşağı doğru 1.920 dolara geriledi. Bu nedenle, iki varlık sınıfı, son zamanlarda aynı performanslarıyla dikkat çekiyor.

En önemli Wall Street borsa endeksleri de dünkü işlem seansını biraz kırmızı renkte kapattı. Dow Jones %0.3, Nasdaq %0.15 düştü ve bu haftanın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesini gören S&P 500 %0.44 düştü.

Altcoinler Hareket Halinde

Altcoinlerin çoğu ve özellikle daha büyük hacimli olanlar bugün değer kaybetmeye devam ediyor. Ethereum %1 daha düştü ve 400 dolarlık psikolojik seviyeye yakın. Sadece birkaç gün önce, ETH yıllık en yüksek seviyesi olan 445 dolara ulaşmıştı, bu durum, o zamandan beri %9 düşüş yaşadığı anlamına geliyor.

Ripple %1,5 düşüşle 0,287 dolara, Bitcoin Cash (- %2) 290 dolara, Litecoin (- %1) 62 dolara, BitcoinSV (- %1.7) 205 dolara, Cardano (- %3) 0.128 dolara ve Binance Coin (- %1) 22 dolara geriledi. Bunlar, ilk 10 kripto para arasında kırmızı renkte olanlar. Tek istisna, %5’in üzerinde kazanç sağlayan ve 16 doların üzerinde işlem gören Chainlink’ten geliyor.

Balancer (- %20), Terra (- %11), Flexacoin (- %10), Compound (- %5,5) ve Aragon’da (- %5) daha önemli kayıplar görülmekte.

Öte yandan OMG, %36’lık bir fiyat artışı ile 3.75 dolara yükselen ilk 100 arasında en etkileyici kazanç sağlayan oldu. Analiz şirketi Santiment’in verilerine göre OMG Network, Nisan 2018’den bu yana en büyük uzun vadeli sosyal yükselişin tadını çıkarıyor.

Utrust, %17’lik yükselişle ilk 100 kripto para arasına girdi. Algorand, dün açıklanan güncellemesinin ardından %15 arttı. Qtum (%12), Ocean Protocol (%9), Synthetix Network (%8) ve Yearn.Finance (%8) değer olarak artıyor. İlginç bir şekilde, finansal değeri olmamasına rağmen, YFI bu satırları yazarken 11.700 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.