Kripto Para Piyasası Toparlanıyor! İşte Bitcoin ve Altcoin Fiyatlarında Son Durum

Kripto para birimi piyasası iyileşme belirtileri gösteriyor, Bitcoin dünden bu yana %1.5 artışla 10.500 dolara yükseldi. Chainlink, ilk 5’de Polkadot’u geride bıraktı.

Birkaç günlük düşüşün ardından Bitcoin bir miktar değer kazandı ve 10.500 dolar civarında işlem görüyor. Çoğu altcoin de iyileşiyor ve toplam piyasa açığı dünün düşük seviyesinden 10 milyar dolar arttı.

Bitcoin Fiyatı Toparlanıyor

Ayılar, son birkaç gün içinde kripto para birimi alanına hakim oldu. Bitcoin, 12.000 doları aştıktan birkaç gün sonra iki kez 10.000 doların altına düştü. İkinci düşüşten bu yana, BTC biraz toparlandı ve şu anda 10.500 dolar civarında işlem görüyor.

Teknik açıdan, Bitcoin tekrar düşüşe geçerse, destek olarak 10.140 dolara ve psikolojik 10.000 dolar seviyesine güvenebilir. Altlarında kırılması durumunda 9.815 dolar ve 9.750 dolar destek olarak karşımıza çıkıyor. Aksine, BTC toparlanmaya devam ederse, 10.600 dolar, 10.750 dolar ve 11.000 dolarlık direnç seviyelerinin üstesinden gelmek zorunda kalacak.

Bitcoin’in hareketleri hisse senedi piyasalarının geçtiğimiz birkaç gün içindeki gelişmelerine benziyor. Wall Street’teki keskin fiyat düşüşleri de hızlı bir toparlanma ile karşımıza çıktı. Bununla birlikte, ABD’nin en önde gelen üç borsa endeksinin tümü kırmızı renkte kapandı. Dow Jones %0.55, S&P 500 %0.8 Nasdaq ise %1.27 oranında düştü.

Altcoin’lerde Son Durum

Büyük fiyat düşüşlerini takiben çoğu altcoin bugün yeşil renkte. Ripple dünden bu yana %2 kazanç elde etti ve 0.25 doların üzerinde işlem görüyor. Bitcoin Cash (%4), Litecoin (%4), Binance Coin (%2.5), EOS (%16), Cardano (%5), Tezos (%7) ve Stellar (%6) ilk 20’de ki en etkileyici kazanç sağlayanlar arasında yer alıyor.

Polkadot ve Chainlink, ilk 5 sıra için mücadele etmeye devam ediyor. LINK’in %5 kazanımına karşın, DOT son 24 saatte %12 değer kaybettiği için yerini geri aldı.

Tron ayrıca dünden bu yana (%13) önemli bir değer düşüşüyle 0.035 dolara geriledi. TRX geçtiğimiz gün, piyasanın geri kalanı düşerken yükselen birkaç kripto paradan biriydi.

Ethereum gün içinde 365 doların altına kadar düşmüştü fakat şu anda 387 dolardan işlem görüyor.

En etkileyici kazançlar arasında OMG Network (%28), Storj (%24), Aave (%17), DFI.Money (%15), VeChain (%14), THETA (%14), UMA (%13,5), ve 0x (%12) yer alıyor.

Nihayetinde, toplam piyasa değeri dün 332 milyar dolara düştükten sonra 342 milyar dolara çıktı. Bitcoin’in hakimiyeti de bazı zeminleri geri kazandı. BTC’nin piyasa hakimiyeti %55,5’e düşmüştü, ancak şimdi %56,5 seviyesinde.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.