Kripto Para Piyasalarında Görünüm Nasıl? İşte Önemli Veriler

Kripto para piyasası geçtiğimiz günlerde sert bir satış baskısına maruz kalmış ve bir düşüş kaydetmişti. Yapılan satışlar sonrası dijital varlık yatırım ürünlerinde 9 milyon dolarlık çıkış kaydetti. Coin Shares’in istatistikleri ise Bitcoin tarafında son üç haftada 15 milyon dolarlık çıkış, Ethereum tarafında da 3 milyon dolarlık giriş kaydedildi.

Bitcoin tarafında büyük bir çıkış görülmesine karşın Ethereum tarafında bir giriş kaydedilmesinin en büyük nedeni elbette Ethereum Merge güncellemesi. Uzun süredir beklenen güncelleme ve geçiş yatırımcılarda olumlu bir etki bırakmaya devam ediyor.

Dijital varlık yönetimi firması CoinShares tarafından yayınlanan bir rapor, dijital varlık yatırım ürünlerinde geçen hafta 9 milyon dolarlık küçük çıkışlar gerçekleştiğini ortaya koydu. Ayrıca, dijital varlık yatırım ürünleri, yıllık ortalamada hala %55 düşüşle 1 milyar dolarlık hacim kaydetti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, yaşanan satış baskısı ise beklendiği şekilde piyasadaki katılımcıların da azalmasına neden oldu. Çıkışların çoğu çoğunlukla ABD, Almanya ve İsveç’ten geldiği de raporda ayrıca yer aldı. Brezilya, İsviçre ve Avustralya’daki yatırımcılar ise kripto yatırım ürünlerine fon ayırmaya devam ediyor.

Bitcoin yatırım ürünleri, arka arkaya üçüncü hafta çıkış kaydetti ve toplamda 15 milyon dolarlık çıkış gördü. Bitcoin (BTC), Fed’in faiz artışlarını çevreleyen FUD nedeniyle hafif olumsuz duyguları barındırmaya devam ediyor. Bununla birlikte, short Bitcoin pozisyonları geçen hafta toplam 0.2 milyon dolarlık küçük girişler gördü. Son ayı piyasası rallisi ise BTC fiyatının 25.000 doların üzerinde kalmasını sağlayamadı ve düşüş sonrası fiyat 21.000 seviyesinin altına düştü.

Ethereum (ETH) yatırım ürünleri ise toplam 3 milyon dolarlık giriş kaydetti. Bu, toplam 162 milyon dolarlık 9 haftalık giriş anlamına geliyor. Sürekli girişler, Ethereum Merge ve net tarihin belli olmasının bir sonucu olarak yorumlanıyır. Ethereum çekirdek geliştiricileri, 15 Eylül’de Birleştirme’nin gerçekleştirilmesi için çalışmaya devam ediyor.

Cardano (ADA), Ripple (XRP) ve Binance Coin (BNB) de dahil olmak üzere diğer altcoin yatırım ürünleri düşük de olsa giriş kaydetti. Bununla birlikte, Solana (SOL) ikinci hafta için toplam 1.4 milyon dolarlık çıkış kaydetti ve beklentilerin altında kaldı. Kurumsal yatırımcılar yaklaşmakta olan bir kripto rallisini beklemeye devam ediyor.

Kurumsal yatırım ürünleri, geçtiğimiz hafta piyasa genelindeki satışlardan beklenenden daha az etkilendi. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatları ise daha önceki kazançları sildi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.