Kripto Para Dolandırıcılarının Son Kurbanı 75 Yaşındaki Bir Kadın Oldu!

Kripto paralar çoğu insan tarafından yatırım aracı olarak kullanılıyor. Bununla birlikte, dolandırıcıların da tercih ettiği bir adres haline geliyor. Kullanıcıların böyle bir ortam içerisinde bilinçli olmaları çok önemlidir. Giderek artan kripto para dolandırıcılık suçunun son kurbanı İngiltere’nin Plymouth şehrinde yaşayan 75 yaşındaki Frances Foster oldu.

BBC‘nin paylaştığı habere göre Foster, geçtiğimiz yıl MSN haber sitesinde vakit geçirirken İsviçre merkezli olduğunu iddia eden LTC Markets’in reklamına tıkladı. Reklamın vaadi %85’e varan saatlik getirilerdi ve buna aldanan mağdur, önce 250 pound gibi küçük sayılabilecek miktarda yatırım yaptı. Hastane koğuşu görevlisi olan Frances Foster, ilk etapta parasının karşılığını fazlasıyla aldı ve buna aldanarak daha fazla miktarlarda ödeme yapmaya başladı. Bu yöntem maalesef ki dolandırıcıların sıklıkla başvurduğu bir yöntem.

Foster yaptığı açıklamada, “Çok kötüydü. İlk paramı Eylül ayında gönderdim ve şu anda 11,000 pound paramın hepsi buhar oldu.” sözlerini dile getirdi. Parasını geri alamayacağını düşünen Foster, şu açıklamayı yaptı:

“Bu konuda hiçbir şey yapamam ama belki bir başkasına yaptığım şeyi yapmaması için yardım edebilirim. Herkesin dediği gibi: kulağa gerçek olamayacak kadar iyi gelen bir şey muhtemelen gerçek değildir.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.