Kripto Para Dolandırıcılarının Son Kurbanı 75 Yaşındaki Bir Kadın Oldu!

0
520

Kripto paralar çoğu insan tarafından yatırım aracı olarak kullanılıyor. Bununla birlikte, dolandırıcıların da tercih ettiği bir adres haline geliyor. Kullanıcıların böyle bir ortam içerisinde bilinçli olmaları çok önemlidir. Giderek artan kripto para dolandırıcılık suçunun son kurbanı İngiltere’nin Plymouth şehrinde yaşayan 75 yaşındaki Frances Foster oldu.

BBC‘nin paylaştığı habere göre Foster, geçtiğimiz yıl MSN haber sitesinde vakit geçirirken İsviçre merkezli olduğunu iddia eden LTC Markets’in reklamına tıkladı. Reklamın vaadi %85’e varan saatlik getirilerdi ve buna aldanan mağdur, önce 250 pound gibi küçük sayılabilecek miktarda yatırım yaptı. Hastane koğuşu görevlisi olan Frances Foster, ilk etapta parasının karşılığını fazlasıyla aldı ve buna aldanarak daha fazla miktarlarda ödeme yapmaya başladı. Bu yöntem maalesef ki dolandırıcıların sıklıkla başvurduğu bir yöntem.

Foster yaptığı açıklamada, “Çok kötüydü. İlk paramı Eylül ayında gönderdim ve şu anda 11,000 pound paramın hepsi buhar oldu.” sözlerini dile getirdi. Parasını geri alamayacağını düşünen Foster, şu açıklamayı yaptı:

“Bu konuda hiçbir şey yapamam ama belki bir başkasına yaptığım şeyi yapmaması için yardım edebilirim. Herkesin dediği gibi: kulağa gerçek olamayacak kadar iyi gelen bir şey muhtemelen gerçek değildir.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın