Kripto Para “Büyük Bir Fırsat” Ancak Kurumsal Yatırım Gerekiyor: KPMG Raporu

0

Hollanda merkezli “Big Four” denetçisi KPMG, 15 Kasım’da kripto para hakkında bir rapor hazırladı. Raporda, kurumsal yatırımcıların sektörü “potansiyeline ulaştırmak” için katılmalara gerektiğini savunuyor. 

 “Kripto yazılımlarının kurumsallaşması” başlıklı raporda, kurumsal yatırımcıların kripto para sektörüne nasıl ve ne şekilde girmeleri gerektiğinden ve sürecin zor bir süreç olduğunu ancak kriptonun tam teşekküllü bir varlık sınıfına dönüşebileceğinden bahsediyor.

Raporun yazarları: “Kripto yazılımlarının potansiyeli var. Ancak bu potansiyelin fark edilmesi için kurumsallaşmaya ihtiyaç var. Kurumsallaşma, bankaların, komisyoncuların, borsaların, ödeme sağlayıcılarının, fintech’lerin ve küresel finansal hizmetler ekosistemindeki diğer kurumların kripto pazarına büyük ölçüde katılması ile olur. Bunun, güven ve gelişim açısından kripto için gerekli bir sonraki adım olduğuna inanıyoruz”, diyor. 

KPMG için, kripto “büyük bir anlaşma” ve “dikkat etmeye değer”.

Rapor: “Kripto hem iyi hemde kötü basını toplamaya devam ediyor. Taraftarlar ve müteahhitler arasındaki tartışmalar çözüme ulaşmaktan çok uzaktır,” diyor.

“2018’de, piyasadaki güvenli token platformları, sabit borçlar, kripto ürün ve hizmetlerini başlatan yerleşik finansal hizmet kurumları gibi yeni bir girişim dalgası görüyoruz. Kripto yazılımlarının artık görmezden gelinmesi imkansız.

“KPMG raporunun piyasaya sürülmesinin şuan ki en büyük kripto varlığı olan büyük kripto Bitcoin Cash‘in geleceğine dair belirsizliğin bir sonucu olarak, tüm büyük kripto para birimlerinin fiyatında ani hızlı bir düşüş görülmesine sebep oldu.

Kaynak:Cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın