Kripto Para Borsasına Saldırı: 5.4 Milyon Dolar Değerinde Fon Çalındı!

Slovak kripto para borsası ETERBASE bir güvenlik ihlali açıkladı, bilgisayar korsanları 5.4 milyon dolar değerinde kripto para birimi çaldı.

Avrupa kripto para birimi değişim platformu Eterbase, kötü niyetli bilgisayar korsanlarının ağına eriştiğini ve 5,4 milyon ABD doları değerinde para çaldığını gören bir güvenlik ihlali yaşadığını duyurdu. Şirket, Perşembe günü hack ile ilgili açıklama yaptı, ayrıca tüm işlemleri askıya aldığını duyurdu. Borsa tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Değerli kullanıcılar, dün müşterilerimizi / topluluğumuzu bilgilendirdiğimiz gibi, ETERBASE Borsasının sıcak cüzdanları ele geçirildi ve yaklaşık 5.4 milyon dolar değerinde varlık çalındı.”

Eterbase, güvenlik ihlalinin ardından borsasını “bakım moduna” geçirdi ve saldırıyı kolluk kuvvetlerine bildirdi. Şirket, ayrıca kullanıcılarına tüm yükümlülüklerini yerine getirmek için yeterli sermayeye sahip olduğunu bildirdi. Borsanın Telegram kanalında yayınlanan bir mesajda “Konuyu kolluk kuvvetlerine bildirdik ve soruşturmada yakın işbirliği yapıyoruz. Müşterilerimize, yatırdıkları depozito miktarının bir hack saldırısı sonucunda herhangi bir zarara uğramamasını sağlamak için gerekli tüm adımları attığımızdan emin olmak istiyoruz. ” ifadeleri kullanıldı.

Bir tweet’te Eterbase, çalınan fonların Binance, HitBTC ve Huobi gibi rakip borsalara aktarılırken hareketlerin izlendiğini ve suçluların nakde çevirme girişimlerini engellemek için işbirliğini talep ettiğini söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.