Haberler Manşet

Kripto Para Borsasına 32 Milyon Dolarlık Saldırı

single-image

Japonya’daki lisanslı kripto para borsalarından olan Bitpoint’e hack saldırısı girişiminde bulunuldu ve bu saldırının bilançosu borsaya 32 milyon dolarlık para kaybı yaşattı.

Japonya’nın büyük borsalarından olan Bitpoint bugün sabah saatlerinde bir basın duyurusunda bulundu ve hack saldırısı ile ilgili bazı açıklamalarda bulundular. Duyuruya göre bu saldırı sonucunda kullanıcılara ait 23 milyon dolar ve borsanın kendisine ait olan 9.2 milyon dolar para çalındı.

Bitpoint’e hack saldırısında sıcak cüzdanlar etkilendiği tahmin ediliyor. Saldırıya uğrayan cüzdanlarda Bitcoin ve XRP gibi büyük kripto para birimleri bulunuyordu. Borsanın yayınladığı basın bildirisinde soğuk cüzdanların bu saldırıdan etkilenmediği bildirildi.

Japonya’daki Finansal Hizmetler Kurumu (FSA) bu olaydan birkaç gün önce Bitpoint ile irtibat kurarak borsanın kendini geliştirmesini bildirmişti. FSA borsa hakkında yaptığı bazı araştırmalarda bazı sorunlarla karşı karşıya gelmişti.

Borsanın ana şirketi olan Remixpoint saldırı sonrası hisselerinden tam yüzde 19 oranında değer kaybı yaşadı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz