Kripto Para Borsası Kraken Halka Açılmayı Planlıyor

Fox Business’tan Charles Gasparino’ya göre, Kripto Borsası Kraken, 2022 yılında özel bir satın alma şirketi (SPAC) vasıtasıyla veya geleneksel tavırda halka açılmayı planlıyor.

Bunun yanında Bloomberg’in geçen ay yaptığı bildirisine göre, Kraken değerlemesini 10 milyar dolara çıkaracak ek fonlar arayışında. Merkezi San Francisco, California’da bulunan Kraken, yaklaşık on yıllık deneyime sahip en eski kripto para borsalarından biri.

Ayrıca yaklaşık 100 milyar dolar civarında bir değerlendirme ile en büyük ABD kripto para borsası olan Coinbase hisselerinin, bu yıl sonunda Nasdaq borsasında işlem görmeye başlaması bekleniyor. Bu durum endüstriyel anlamda tam bir dönüm noktası olacak gibi.

Bloomberg yine yaptığı bildirilerden birinde büyük kripto borsalarından biri olan Gemini’nin halka arz edilmiş olduğunu açıkladı. İsrail ticaret platformu (eToro), Betsy Cohen tarafından desteklenmekte olan bir SPAC ile birleşerek halka açılacağını doğruladı.

Gasparino’nunda belirttiği gibi bu gelişmeler, çok daha fazla düzenleyici incelemeyi beraberinde getirebilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.