Kripto Para Borsası Kraken Bitcoin SV’yi Delist Etti – BSV Neden Delist Ediliyor?

Kripto para borsası Kraken, Binance ve ShapeShift’e katılarak, Bitcoin SV’yi delist etti. Bitcoin SV, bu kayıplara karşı savunmasız bir durumda.

ABD merkezli kripto para borsası Kraken, şirketin Twitter’da başlattığı anket sonuçlarının ardından “toxic” Bitcoin SV (BSV)’nin delist edileceğine karar verdiğini açıkladı. Katılımcıların %70’inden fazlası toxic koininin platformdan silinmesi gerektiğini söyledi.

Kraken yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Son birkaç ayda, Bitcoin SV’nin arkasındaki ekip Kraken ve daha geniş kripto topluluğu için öngörülen herşeye tamamen aykırı olan bir davranış gösterdi. Tehditlere ve yasal işlemlere uzanan dolandırıcılık iddiaları ile başladı ve BSV ekibi bazı kişilere karşı çıkanları dava etti. Geçen hafta topluluğun bireysel üyelerine karşı yapılan tehditler bardağı taşıran son damla oldu “.

Kraken, 1 Mayıs’ta BSV işlemlerini tamamen durduracak, kullanıcıların da 15 Mayıs’a kadar varlıklarını platformdan çekmeleri için zamanları olacak.

Kripto para borsası Binance ve ShapeShift, Bitcoin Cash‘in çıkarıldığını da açıkladı. Bu karar, Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto’nun, kendisinin ilanını yapan Craig Wright’ın davranışları sebebiyle kripto para birimi topluluk üyeleri arasında büyük destek gördü.

Malta OKEx borsası bu karara karşı çıktı. Borsa, projenin mevcut kuralları ve gereklilikleri ihlal etmediği sürece Bitcoin SV’yi delist etmeyeceğini söyledi.

SBI Sanal Para Birimleri, Bitcoin Cash’i (BCH) delist edip Bitcoin Sv’yi tutmayı tercih etti. Bitcoin SV, son iki günde değerinin yaklaşık %30’unu kaybetmiş durumda. Kripto para hala yeni zararlara açık durumda.

Kaynak:fxstreet

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.