Kripto Para Borsası Hack’lemekle Suçlanan İki Kardeş Tutuklandı

Büyük kripto para borsalarından olan Bitfinex’in hacklenmesi ve kripto parayla ilgili kimlik avı saldırılarıyla bağlantısı olduğu düşünülen İsrailli iki kardeş tutuklandı.

İsrail polisi, bu hack olayıyla ilgili yapmış olduğu açıklamada Eli Gigi ve kardeşi Assaf Gigi’nin bu yolla on milyonlarca dolar para elde ettiği açıklandı. İki kardeş, borsa kullanıcıların bilgilerine erişerek uzun vadeli sistematik bir kripto para hırsızlığı gerçekleştirmesiyle suçlanıyor.

Kardeşlerin büyük kripto para borsaları ve cüzdanlarının sahtesini tasarlayıp Telegram grupları ile farklı gruplardaki kripto para topluluklarına linkleri göndererek kullanıcıların bilgilerini almaya çalışıyor. En dikkat çekici suç ise bu iki kardeşin 2016 yılında Bitfinex borsasının hacklenmesiyle de suçlanmaktalar.

Saldırıya uğrayan Bitfinex, 2016 yılında çalınmış olan kripto paraların bir kısmı, Haziran ayının başlarında harekete geçmiş, harekete geçen 185 Bitcoin (yaklaşık 4 milyon dolar) altı farklı adrese gönderimi sağlandı.

Polis açıklamasına bakacak olursak mağdurların çoğunluğunun Avrupa Birliği Ülkeleri ile ABD’den olduğu ve konu ile araştırmaların birkaç ülkenin kolluk kuvvetlerincede araştırıldığı bildirildi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.