Bitcoin Manşet

Kripto Para Borsası Hack’lemekle Suçlanan İki Kardeş Tutuklandı

single-image

Büyük kripto para borsalarından olan Bitfinex’in hacklenmesi ve kripto parayla ilgili kimlik avı saldırılarıyla bağlantısı olduğu düşünülen İsrailli iki kardeş tutuklandı.

İsrail polisi, bu hack olayıyla ilgili yapmış olduğu açıklamada Eli Gigi ve kardeşi Assaf Gigi’nin bu yolla on milyonlarca dolar para elde ettiği açıklandı. İki kardeş, borsa kullanıcıların bilgilerine erişerek uzun vadeli sistematik bir kripto para hırsızlığı gerçekleştirmesiyle suçlanıyor.

Kardeşlerin büyük kripto para borsaları ve cüzdanlarının sahtesini tasarlayıp Telegram grupları ile farklı gruplardaki kripto para topluluklarına linkleri göndererek kullanıcıların bilgilerini almaya çalışıyor. En dikkat çekici suç ise bu iki kardeşin 2016 yılında Bitfinex borsasının hacklenmesiyle de suçlanmaktalar.

Saldırıya uğrayan Bitfinex, 2016 yılında çalınmış olan kripto paraların bir kısmı, Haziran ayının başlarında harekete geçmiş, harekete geçen 185 Bitcoin (yaklaşık 4 milyon dolar) altı farklı adrese gönderimi sağlandı.

Polis açıklamasına bakacak olursak mağdurların çoğunluğunun Avrupa Birliği Ülkeleri ile ABD’den olduğu ve konu ile araştırmaların birkaç ülkenin kolluk kuvvetlerincede araştırıldığı bildirildi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz