Kripto Para Borsası Gemini, Bitcoin İçin SegWit’i Tam Desteklediklerini Duyurdu

0

Kripto para borsası Gemini, Pazartesi günü yaptığı bir açıklamada, ölçeklendirmenin iyileştirilmesi için önemli bir Bitcoin kodu değişikliği olan SegWit için “tam” destek verdiklerini açıkladılar.

Birçok kripto para borsası şirketi SegWit’i bir dereceye kadar bünyelerinde benimsemiş olsa da, Gemini şimdiye kadar ki en büyük bitcoin borsalarına göre benzersizdir, “yerel SegWit adresleri” için destek sağlamakta.

Gemini Borsası İletişim Başkanı Carolyn Vadino, CoinDesk’e Açıklamada Bulundu:

Yerel SegWit adreslerini borsamıza eklememizin en büyük sebepleri blok alanı tasarrufu ve güvelikle ilgili endişeleri azaltmak ile ilgili birçok faktöre dayanmaktaydı. SegWit, desteği ve kullanımı arttıkça, ücretlerin, bekleme sürelerinin ve ağ tıkanıklığının azalmasına yardımcı olacak.

SegWit yararlı bir değişikliktir, Bitcoin’in aynı anda birçok işlemi destekleyebilmesine olanak sağlar, fakat yerel SegWit adreslerini eklemek biraz zaman alıyor bu adresler kısa sürede borsamızda hakimiyet gösterecek.

Vadino, “SegWit işlemleri, daha ileri teknolojiler içinde önemli bir temel oluşturuyor kısaca; Şimşek şebekesinin en bilinmiş olanı” diye açıklamada bulundu.

Gemini, küresel ekosistemin bu teknolojiyi benimsemesinin biraz zaman alabileceğini itiraf ediyor.

Borsa editörü Brian KimJohson, bu değişimle ilgili bir blog yazısında, “Bu değişikliği yapmanın doğru zaman olduğunu düşünüyor; Özellikle, bazı blok izleyicileri yerel SegWit adreslerini izleyebiliyor olsa da, destek bir çözümden diğerine geniş ölçüde değişiyor” dedi.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın