Kripto Para Borsası Gemini, Bitcoin İçin SegWit’i Tam Desteklediklerini Duyurdu

Kripto para borsası Gemini, Pazartesi günü yaptığı bir açıklamada, ölçeklendirmenin iyileştirilmesi için önemli bir Bitcoin kodu değişikliği olan SegWit için “tam” destek verdiklerini açıkladılar.

Birçok kripto para borsası şirketi SegWit’i bir dereceye kadar bünyelerinde benimsemiş olsa da, Gemini şimdiye kadar ki en büyük bitcoin borsalarına göre benzersizdir, “yerel SegWit adresleri” için destek sağlamakta.

Gemini Borsası İletişim Başkanı Carolyn Vadino, CoinDesk’e Açıklamada Bulundu:

Yerel SegWit adreslerini borsamıza eklememizin en büyük sebepleri blok alanı tasarrufu ve güvelikle ilgili endişeleri azaltmak ile ilgili birçok faktöre dayanmaktaydı. SegWit, desteği ve kullanımı arttıkça, ücretlerin, bekleme sürelerinin ve ağ tıkanıklığının azalmasına yardımcı olacak.

SegWit yararlı bir değişikliktir, Bitcoin’in aynı anda birçok işlemi destekleyebilmesine olanak sağlar, fakat yerel SegWit adreslerini eklemek biraz zaman alıyor bu adresler kısa sürede borsamızda hakimiyet gösterecek.

Vadino, “SegWit işlemleri, daha ileri teknolojiler içinde önemli bir temel oluşturuyor kısaca; Şimşek şebekesinin en bilinmiş olanı” diye açıklamada bulundu.

Gemini, küresel ekosistemin bu teknolojiyi benimsemesinin biraz zaman alabileceğini itiraf ediyor.

Borsa editörü Brian KimJohson, bu değişimle ilgili bir blog yazısında, “Bu değişikliği yapmanın doğru zaman olduğunu düşünüyor; Özellikle, bazı blok izleyicileri yerel SegWit adreslerini izleyebiliyor olsa da, destek bir çözümden diğerine geniş ölçüde değişiyor” dedi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.