Haberler

Kripto Para Borsası Gemini, Bitcoin Cash’i Listeliyor

single-image

Kripto para borsası Gemini, Pazartesi günü Bitcoin Cash(BCH) alım satım ve cüzdan desteğini başlatacağını, kullanıcılarına duyurdu.

Bitcoin ikizleri Cameron ve Tyhler Winklevoss tarafından kurulan borsa platformu artık beş kripto para destekliyor bunlar, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Zcash (ZEC) ve yeni eklenecek olan Bitcoin Cash (BCH)

Gemini, Bitcoin Cash’in getirdiği değişikliklerin geçen ay ki tartışmalara yol açan bir anlaşmazlık olan “daha  fazla işlem hacmi artırımı” için bir zemin hazırlığında olduğunu söyledi.

Gemini, duyurusundan bir alıntı:

“Kullanıcılarımıza, Bitcoin Cash alım satım ve cüzdan hizmetlerini sunmak için onay almak üzere New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYSDFS) ile yakın bir ilişki yürüterek bu dijital kripto parayı, Gemini platformuna eklemek için gerekli onayları aldık. Siz kullanıcılarımızla, dijital paraların geleceğini inşa ederken alım satım ve cüzdan için güvenli ve uyumlu bir platform sunmaktan gurur duyuyoruz.”

CCN Eylül ayında şirketin yakın kaynaklarından aldığı habere göre, borsa Birleşik Krallık’ta kripto para borsası açmak için izin almayı düşündüğünü belirtti. Ertsi ay, borsa eski Uluslararası Menkul Kıymetler Borsası COO Jeanine Hightower-Sellito’nun operasyondan sorumlu yeni Genel Müdürü olarak görevlendirildiğini bildirdi.

Kaynak: CCN

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz