Kripto Para Borsası Binance 24 Milyon Dolarlık BNB Tokeni Yaktı

0

Lider kripto para borsası Binance, dün yaptığı açıklamada 24 milyon dolar değerinde olan, 808,888 Binance koini (BNB) taktığını bildirdi.

Toplam 100 milyon BNB yakılması, kripto para borsası Binance’in üç ayda bir yakacağı sözünün bir parçası olmaktaydı. BNB kripto paranın whitepaper’ında açıklandığı üzere borsa ekbine ileride yakılmak üzere 80 milyon BNB ayırmıştı, bu miktar ise şu anki piyasada dolaşan tokenlerin yaklaşık yüzde 40’ı etmekte.

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao konu hakkında şu açıklamayı yaptı: “Bu değişkenlikle BNB her üç ayda bir Binance’in işlem hacmine göre yakılması devam edecek. Fakat Binance ekibi bu seferlik, token tahsisinden vazgeçti.”

“Bundan sonra tahsil edilen BNB’leri ellemeden Binance ekosistemini kurmayı hedefliyoruz. Takım önce kendi tokenlarını yakacak. Bu tokenlerın tamamı 2,400,000,000 ABD doları etmeke!”

Bellirtildiği gibi, Binance 100 milyon BNB’yi piyasada tutacak. Şu anda, Binance’in takımının elindeki tokenlerde dahil olmak üzere 189 milyon BNB tokeni bulunuyor. Kısacası borsa hedefine ulaşabilmesi için 89 milyon token daha yakması lazım. Takım, 80 milyon token’in yakalacağı ve kalan 9 milyon BNB tokeninin ise imha edileceğini bildirdi.

Zhao bu konu hakkında ise şu yorumda bulundu:

“Durumu kısaca özetlemek gerekirsek Binance ekibine kacak hiçbir BNB olmayacak. Sahip olduğumu bütün BNB’ler hizmetlerimiz aracılığıyla veya kendi paramızla alıyoruz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın