Kripto Para Borsalarına Dair Herşey

0

Kripto Para Borsaları

Kripto paralar dünyada en çok borsalar arasında alınıp satılıyor. Bu borsalar da dünyada ve ülkemizde gün geçtikçe artıyor. Kripto paralar ile beraber borsalar da bir uyum süreci yaşıyor ve giderek gelişiyorlar.

Borsa Sayısındaki Artış

Kripto para birimlerine ilgi yoğun olunca bu alanda faaliyet gösteren yerli borsaların sayısının da arttı. Su an için Türkiye’de faaliyet gösteren 20’den fazla borsa mevcut. En bilinenleri BtcTurk, Bitci, Paribu, Koineks, Koinim, Robicoin gibi borsalar. Dünyadaki en popüler borsa ise Binance.com.

Kripto para yatırımcılarının borsalardan güvenlik ve yüksek hız konularında beklentiler içerisinde. Kripto para borsalarının karşılaştığı en büyük sorun güvenlik. Olası saldırılara karşı tüketicilerin bilgilerini ve varlıklarını ne kadar koruyabildikleri oldukça önemli.

Dünyada bu tür saldırıların yaşandığı ülkeler arasında Türkiye üst sıralarda değil. Ama Türkiye’deki yerli kripto para borsalarının ne kadarının böylesine üst düzey saldırılara karşı güvenli olduğu da tartışılabilir. Buna karşı alınabilecek en teknolojik önlem ‘cold wallet’ yani soğuk cüzdanlar. Bu cüzdan bitcoin’lerinizi kullanmak için ihtiyacınız olan gizli kodu koruyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın