Kripto Para Birimlerini Fiyatlandırmak Artık Daha Kolay

0

Dünyanın en büyük ikinci borsası olan Nasdaq ve kripto veri sağlayıcısı CryptoCompare, kurumsal yatırımcıları hedefleyen bir kripto para birimi fiyatlandırma ürünü piyasaya sürmek için ortak oldu.

“Nasdaq / CryptoCompare Toplam Kripto Referans Fiyatları” olarak adlandırılan yeni ürün, dünya genelinde 400.000’den fazla finansal uzmana finansal ve ekonomik alternatif veri setleri sağlayan Nasdaq’ın sahip olduğu platform Quandl’de sunulacak.

Yeni Nasdaq-CryptoCompare fiyatlandırma ürünü, CryptoCompare’in, en yüksek likiditeye sahip olan kripto para birimi piyasalarından fiyatlandırma verileri sağlayacak ve bir veri kümesi oluşturacak.

Ürün, kurumsal yatırımcıların kripto pazarlarındaki “ticaret stratejisi, kantitatif araştırma, risk modelleme, NAV hesaplamaları ve geri test etme” konusundaki yeteneklerini artırmayı hedefliyor.

Resmi bir açıklamada, CryptoCompare CEO’su ve kurucu ortağı Charles Hayter: Güvenilir verilerin şeffaf, likit piyasaların temelini teşkil ettiğini ve küresel, kurumsal yatırımcılara ve tüccarlara kripto sektöründe rekabet avantajı sunabileceğini, savundu.

Şubat 2019’da, Nasdaq, BNC’nin Bitcoin likidite Endeksi (BLX) ve Ethereum likidite Endeksi (ELX) de dahil olmak üzere ABD blok zinciri ve kripto pazarı veri şirketi Brave New Coin’den (BNC) iki kripto para birimi fiyat endeksi listelemeye başladı.

Bu arada Cryptocompare, bu hafta, finansal piyasa veri sağlayıcısı Refinitiv’e teslim edilecek gerçek zamanlı bir kripto vadeli işlem veri setini ortaklaşa kurmak için büyük kripto türevleri platformu BitMEX ile ortaklık kurdu.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın