Kripto Para Birimleri Artık Amerikan Bankacılık Sisteminden Daha Değerli

0

Kripto para piyasası, halka açık Amerikan bankalarının değerini aşarak büyük bir dönüm noktasına ulaştı. Kripto para birimi endüstrisi nihayet bankaları ele geçirme hedefine ulaştı.

Bianco Research’ten Jim Bianco’nun belirttiğine göre, toplam kripto pazarı, ABD’deki halka açık bankacılık kurumlarının performansını izleyen S&P Composite 1500 Banka endeksinin değerini aştı.

U.Today tarafından bildirildiği üzere, tüm kripto para birimlerinin kümülatif piyasa değeri, 5 Nisan’da ilk kez 2 trilyon doları aştı. Bugün ise CoinMarketCab’ten alınan verilere göre bu değer 2 trilyon doların biraz altına düştü.(1.98 trilyon dolar)

Kaynak: biancoresearch

Bianco, bu dönüm noktasını; devam eden rallinin ortasında, pazardaki payı iki yılın en yüksek seviyesine yaklaşan altcoinlerin varlığına bağlıyor. Araştırmacı, muazzam kazanımlarına rağmen daha fazla çalışma alanına sahip olduklarına inanıyor: “Altcoinler, 2018 evrenininin %70’ine ulaşmıştı.(genelde ETH) Sonra balon patladı! Bu miktar, altcoinlere Bitcoin’le kıyaslanınca çok fazla özen gösterilmemiş olduğunu gösteriyor ya da DeFi/ETH’nin hareket alanı olduğunu.”

Azalan hakimiyetine rağmen, Bitcoin hala tek başına Bank of Amerika, JPMorgan Chase ve Wells Fargo’nun toplamından daha değerli.

Bu durum ne kadar heyecan verici olduğunu görebilmek için şunu örnek verebiliriz; sadece bir yıl önce, tüm kripto piyasasının değeri, en büyük ABD bankası olan JPMorgan’ınkinden daha küçüktü.

Sırada ne var?

Eğer kripto para piyasası değeri kendini bu noktadan ikiye katlarsa, borsalar, varlık yöneticileri, aracılar ve finans kiralama şirketlerini içeren tüm Amerikan finans şirketlerinin değerini aşacaktır. Binanco’nun tahminlerine göre, toplam kripto piyasası değerininin, dünyadaki tüm finans şirketlerini gölgede bırakabilmek için kendini dörde katlaması gerekecektir.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın