Kripto Para Birimleri Artık Amerikan Bankacılık Sisteminden Daha Değerli

Kripto para piyasası, halka açık Amerikan bankalarının değerini aşarak büyük bir dönüm noktasına ulaştı. Kripto para birimi endüstrisi nihayet bankaları ele geçirme hedefine ulaştı.

Bianco Research’ten Jim Bianco’nun belirttiğine göre, toplam kripto pazarı, ABD’deki halka açık bankacılık kurumlarının performansını izleyen S&P Composite 1500 Banka endeksinin değerini aştı.

U.Today tarafından bildirildiği üzere, tüm kripto para birimlerinin kümülatif piyasa değeri, 5 Nisan’da ilk kez 2 trilyon doları aştı. Bugün ise CoinMarketCab’ten alınan verilere göre bu değer 2 trilyon doların biraz altına düştü.(1.98 trilyon dolar)

Kaynak: biancoresearch

Bianco, bu dönüm noktasını; devam eden rallinin ortasında, pazardaki payı iki yılın en yüksek seviyesine yaklaşan altcoinlerin varlığına bağlıyor. Araştırmacı, muazzam kazanımlarına rağmen daha fazla çalışma alanına sahip olduklarına inanıyor: “Altcoinler, 2018 evrenininin %70’ine ulaşmıştı.(genelde ETH) Sonra balon patladı! Bu miktar, altcoinlere Bitcoin’le kıyaslanınca çok fazla özen gösterilmemiş olduğunu gösteriyor ya da DeFi/ETH’nin hareket alanı olduğunu.”

Azalan hakimiyetine rağmen, Bitcoin hala tek başına Bank of Amerika, JPMorgan Chase ve Wells Fargo’nun toplamından daha değerli.

Bu durum ne kadar heyecan verici olduğunu görebilmek için şunu örnek verebiliriz; sadece bir yıl önce, tüm kripto piyasasının değeri, en büyük ABD bankası olan JPMorgan’ınkinden daha küçüktü.

Sırada ne var?

Eğer kripto para piyasası değeri kendini bu noktadan ikiye katlarsa, borsalar, varlık yöneticileri, aracılar ve finans kiralama şirketlerini içeren tüm Amerikan finans şirketlerinin değerini aşacaktır. Binanco’nun tahminlerine göre, toplam kripto piyasası değerininin, dünyadaki tüm finans şirketlerini gölgede bırakabilmek için kendini dörde katlaması gerekecektir.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.