Kripto Kışını Boşverin, Bitcoin’de Olumlu Sinyal Geldi!

0
Kripto Kışını Boşverin, Bitcoin'de Olumlu Sinyal Geldi!

Bitcoin (BTC) fiyatı geçtiğimiz işlem günlerinde kaybettiği değerini yeniden toparlama için boğaları devreye girmesine izin verdi. Birçok yatırımcı ve trader’a göre oldukça avantajlı bir seviyeye gerileyen fiyat, toparlanmayı sağlayan önemli bir unsur oldu.Göreceli Güç Endeksi (RSI), Bitcoin’in hala hayat belirtileri verdiğini gösterirken, süreçte bazı kritik seviyeleri geri talep ederek 45.261 dolara doğru tam bir toparlanma görmek mümkün olabilir.

Bitcoin Fiyatı Güç Toplamaya Devam Ediyor

Bitcoin fiyatı, iki haftadan fazla bir süredir pek de olumlu sinyal vermiyordu ancak bu durum artık değişmiş gibi görünüyor. Bu durumda en önemli katalizör dolar ve BTC fiyatı üzerindeki etkisiydi. Bakiyenin güçlenen dolar lehine olması ile BTC fiyatı şu anda çok güzel bir indirimle işlem görüyor. Bitcoin fiyatı bu hafta bir yerde 30.000 doların altına düşerse, oldukça hızlı bir şekilde satın alım emirlerinin artmasını ve RSI aşırı satım alanından ayrılırken hızlı bir şekilde daha yüksek ticaret yapmasını bekleyin, bu da talebin hala güçlü olduğunu kanıtlayan bir olay olacak.

Genel piyasalardaki riskleri egale etmeyi başaran BTC fiyatı bu nedenle yatırımcıların ve trader’ların ilgisini yeniden çekmeyi başardı. Öte yandan dolar da küresel piyasalardaki gücünü biraz yitirmeye başladı ve diğer varlıklara bir alan yarattı. Bitcoin fiyatı için 36.709 dolarlık seviye bu hafta oldukça kritik olacak. Bu seviyenin üzerinde yaşanacak haftalık kapanış 45.261 dolarlık seviyeye doğru (200 günlük basit hareketli ortalama) ralli umudunu koruyacak.

Bitcoin

Yatırımcılar, geçtiğimiz hafta Terra (LUNA) çöküşü sonrası kripto paralara karşı temkinli olduğu için Bitcoin almakta tereddüt edebilirler. Faiz eksikliği, ilk büyük engelde 31.321 dolardan bir reddi tetikleyebilir. Ayılar muhtemelen bu seviyeyi, fiyat hareketini geri çekmek ve tekrar 30.000 doların altına düşmek için giriş olarak kullanacaklar. Fiyat yatay seyrederken, risk faizin düşmesi ve Bitcoin fiyatının 28.695 doların altına düşmesi ve 24.000 doları aşağı yönde test etmesidir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın