Kripto Hamleleriyle Dikkat Çeken Ron DeSantis, Başkanlık Adaylığını Açıkladı!

ABD’de Cumhuriyetçi Parti liderliğine katılan Ron DeSantis, kripto savunucusu olduğunu resmen açıkladı.

Ron DeSantis, Elon Musk ve risk sermayedarı David Sacks tarafından düzenlenen Twitter Spaces etkinliğinde ABD başkanlığına adaylığını resmen açıkladı.”Mevcut rejimin Bitcoin’e karşı olduğu açık” yorumu ise bu sohbette dikkat çeknler arasında yer aldı. DeSantis mevcut yönetimin kripto paraları öldürebileceğine inanıyor.

Florida valisi olarak görev aldığı dönem eyalet içerisinde dijital para birimlerini yasaklayan DeSantis, kripto varlıkları bir sivil özgürlükler sorunu olarak görüyor. Ancak başkan adayına göre insanların bu alanda yapabileceklerini kontrol etmek gibi bir amacı yok. Ancak DeSantis mevcut yönetimin kısıtlamacı bir politika izlediğini düşünüyor.

Görüşme sırasında DeSantis, CBDC için Kongre yetkisi konusunda ısrar etti ve siyasi açıdan olumsuz alımları etkilemek için potansiyel kötüye kullanımına ilişkin endişeler nedeniyle potansiyel başkanlığı sırasında bundan kaçınmaya söz verdi.

Ancak birçok isim CBDC’lerin ticaret üzerinde anayasal korumalar sağladığını ve bu olumsuz alıcılara ya da tüccarlara (örneğin mühimmat satın alan biri ya da eserlerini satan birisi illegal veya kimliğini gizleyen bir yapımcı gibi) özel bir şirketle iş yaparken kullanılamayacak bir bankasızlaştırmaya karşı savunma sağladığını savundu.

Ancak sonuç ne olursa olsun CBDC’lerin ABD siyasetindeki önemli bir problem olabileceği görüşü hakimdi.

DeSantis’in CBDC karşıtı yasa tasarısının hazırlanmasına yardımcı olan Florida Blockchain Business Association’ın başkanı Samuel Armes, CoinDesk ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, DeSantis’in ofisinin CBDC’ler hakkında normal konulardan daha fazla telefon aldığını söyledi.

Quinnipiac Üniversitesi tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, DeSantis’in Cumhuriyetçi ve Cumhuriyetçi eğilimli seçmenler arasında hala eski başkan Donald Trump’ın gerisinde olduğunu gösteriyor; Trump’ı destekleyenlerin oranı %56 iken DeSantis’i destekleyenlerin oranı %25.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.