Kripto Güvenlik Şirketi Ledger Hong Kong’da Şube Açtı

0

Kripto donanımı cüzdan şirketi Ledger, 31 Ekim Çarşamba günü Cointelegraph ile paylaştığı basın açıklamasında Hong Kong’da yeni bir şube açtığını duyurdu.
Merkezi Paris ve San Francisco’da bulunan lider donanım cüzdan üreticilerinden biri olan Ledger, aynı zamanda, bölgede düzenlenen tüm muhasebe operasyonlarından sorumlu olan, Benjamin Soong‘u Asya Pasifik’inin (APAC) başı olarak atadığını da gösteriyor. Soong, aynı zamanda ABD finansal analitik şirketi S&P Global’in eski genel müdürüdür.

Ledger’in başkanı Pascal Gauthier, Soong’un şirketin APAC’daki fırsatlarından para kazanmasına yardımcı olacağını açıkladı:

“O bölgeye muazzam miktarda deneyim ve uzmanlık katıyor; bu da Ledger’in gelecekteki fırsatlardan yararlanmasına yardımcı olacak. APAC, artan talep gören önemli bir pazardır. Benjamin ile birlikte, hem tüketiciler hem de finansal kurumlar için kripto varlıklarını korumak için en üst düzeyde güvenlik sağlayabileceğimize güveniyoruz. ”

Ledger, kriptopara için yazılım sağlayıcısı olan Blockchain.com ile birlikte ilerliyor, Blockchain Cüzdanıyla tamamen uyumlu bir donanım cüzdanı başlattığını açıklamıştı. Piyasaya sürüldüğüne göre, şirketler, kriptoyu 30 milyon kullanıcıya saklamak için “uygun bir alternatif” sunmayı amaçlıyor.

Ocak ayında, Ledger, Avrupalı ​​girişim sermayesi şirketi Draper Esprit‘in liderliğindeki B Serisi fonlama turunda 75 milyon dolarlık bir artış sağladı. Yükseltilen miktarın 2017 yılında 7 milyon dolarlık A Serisi’ni takiben bir kriptopara birimi başlangıcı ile İlk Para Teklifi (ICO) olduğu söylenmiştir.

Cointelegraph’ın Temmuz ayında yazdığı gibi, Ledger, şirketin 2017 boyunca bir milyondan fazla donanım kripto cüzdanı satabildiği ve Samsung‘un 29 milyon dolar kâr elde etmesinin ardından Samsung, Google‘ın girişim kolu GV ve Siemens gibi teknoloji devlerinin ilgisini çekti.

Son zamanlarda Hong Kong yetkilileri, kripto düzenlemelerini başlatma planlarını açıkladı. Haziran ayında, Hong Kong’un Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), düzenleyicinin kripto ve ICO’larda “uygun olduğunda araya girme” konusunda “yakın bir şekilde izlemeye” devam ettiğini söyledi. Bu ayın başlarında, SFC’nin başkanı yerel bir gazeteye kripto varlıklarına yasal bir çerçeve oluşturmak için çalıştığını söyledi.
Kaynak:cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın